Minister Gál aj Edita Pfundtner navštívili na Štedrý deň väzňov

Bratislava 24. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Väzňov a pracovníkov väzníc a väzenskej stráže navštívili dnes minister spravodlivosti Gábor Gál a štátna tajomníčka rezortu Edita Pfundtner. Ako informovala hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová, Gál sa rozhodol navštíviť Ústav na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch

Na snímke minister spravodlivosti Gábor Gál

Svojou návštevou ocenil hlavne celoročnú prácu kolegov z väzenskej a justičnej stráže. “Zároveň som chcel povzbudiť mladistvých odsúdených, aby počas Vianoc neklesali na duchu a mali dostatok motivácie na pozitívne zmeny v ich životoch,“ povedal minister.

Edita Pfundtner zavítala na Štedrý deň do bratislavského Justičného paláca. “Naši kolegovia, príslušníci väzenskej a justičnej stráže svoju náročnú prácu zvládajú každodenne veľmi statočne. Aj preto sa im chcem dnes v mene rezortu veľmi pekne poďakovať a oceniť ich psychicky a fyzicky namáhavú robotu. Za zvládanie často krízových a mimoriadne napätých situácií im patrí naša vďaka a uznanie,“ zdôraznila Pfundtner. Dodala, že odsúdeným chcela tiež vyjadriť podporu, „aby vydržali a aby svojím správaním ukázali, že si zaslúžia novú šancu“.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj