Bratislava 24. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s americkým veľvyslancom Adamom H. Sterlingom v rámci rozlúčkového stretnutia pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia na pozícii veľvyslanca v Slovenskej republike

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Gajdoš

Spoločne zhodnotili doterajšiu bilaterálnu spoluprácu v oblasti obrany medzi oboma krajinami, ako aj pôsobenie v rámci medzinárodného krízového manažmentu. Zároveň ocenili aktívnu účasť ozbrojených síl oboch štátov na spoločných cvičeniach a aktivitách v oblasti vzdelávania a výcviku. Za najvýraznejší úspech doterajšej spolupráce označili medzivládnu zmluvu na obstaranie stíhacích lietadiel F-16.

“Spolupráca medzi našimi krajinami je viditeľná nielen v rámci spoločných medzinárodných cvičení, výcviku alebo vzdelávania, ale aj v oblasti modernizácie našich ozbrojených síl. Vďaka príkladnej spolupráci v tejto oblasti môžeme pre našich vojakov zabezpečiť novú vojenskú techniku tým najtransparentnejším spôsobom,” uviedol minister obrany Peter Gajdoš.

Šéf rezortu obrany zároveň informoval amerického veľvyslanca o plnení záväzkov Slovenskej republiky v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ako aj v súvislosti s navyšovaním výdavkov na obranu s cieľom dosiahnuť úroveň 2 % HDP do roku 2022, čo vysoko ocenil aj veľvyslanec A. H. Sterling.

Na záver stretnutia poďakoval minister obrany Peter Gajdoš americkému veľvyslancovi A. Sterlingovi za spoluprácu. Pri tejto príležitosti tiež ocenil podporu Národnej gardy štátu Indiana pri transformačnom procese kurzu štábnych dôstojníkov ISOC na Akadémií ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a taktiež vyzdvihol účasť vojakov USA na medzinárodných cvičeniach TOXIC LANCE, TOXIC VALLEY, ako aj na minuloročnom cvičení SLOVAK SHIELD.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj