Militanti ostreľovali účastníkov spomienkového zhromaždenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kábul 7. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-B.K. Bangash)

Najmenej jeden človek zahynul a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia pri sérii výbuchov, ku ktorým došlo vo štvrtok pri mínometnom útoku militantov na spomienkové zhromaždenie v afganskej metropole Kábul. Na zhromaždení sa zúčastnili viacerí súčasní aj bývalí vysoko postavení afganskí predstavitelia. Informovala o tom agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Zachovajte pokoj, k výbuchu došlo ďaleko od nás,” vyzýval prítomných bývalý predseda dolnej komory afganského parlamentu Muhammad Kanúní. Vzápätí však zaznela ďalšia explózia, ktorá v zhromaždenom dave vyvolala paniku. Militanti pravdepodobne ostreľovali zhromaždenie z mínometu a menili polohu.

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Na zhromaždení, na ktorom sa zúčastnili stovky ľudí, bol prítomný aj afganský premiér Abdulláh Abdulláh a ďalší vládni predstavitelia, ako aj bývalý afganský prezident Hámid Karzaj. Účastníci zhromaždenia si prišli uctiť pamiatku hazarského vodcu Abdula Alího Mazárího, na ktorého v roku 1995 spáchali atentát militanti z hnutia Taliban.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj