Viedeň 20. júna 2019 (HSP/Krone/Foto:sms21)

Je považovaný za vzor integrácie a bol prvým Afričanom v radoch viedenskej polície – ale teraz je ukážkový policajt sám prípadom pre justíciu: Prokuratúra na boj proti korupcii vyšetruje okrem iného podozrenie zo spáchania závažného podvodu. Obvinenia sa čítajú ako scenár z krimi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Embe Kandolo Tonton

Konkrétne ide o dvoch Arabov, ktorí chceli v Rakúsku uzavrieť obchod s nehnuteľnosťami. V centre diania je aj inšpektor s konžskými koreňmi, ktorý doposiaľ spravil úplne hladko kariéru v štátnej správe: od spolkovej armády cez justičnú stráž až na exekutívu v spolkovom hlavnom meste.

Fingovaná pasca?

Obvinenia proti multikultúrnemu ukážkovému dôstojníkovi sú závažné. Podľa vyšetrovaní Rakúskej špecializovanej prokuratúry pre hospodársku trestnú činnosť a korupciu (WKStA) mal policajt nalákať oboch investorov pri fingovanom obchode do pasce. Ako v kriminálnom seriáli „Tatort“ (Miesto činu), s majákom a v uniforme, boli potom obaja nič netušiaci podnikatelia „zatknutí“. Aby ich ušetril od problémov kvôli údajným špinavým peniazom, obral ich špičkový policajt so svojim komplicom takmer o 8 miliónov eur.

Suspendovanému policajtovi hrozí proces v prípade podvodu

Až o pár dní neskôr a po strávenom šoku prišla obom Arabom predsa len celá vec divná. Išli teda s dobrodružne znejúcim príbehom ku kolegovi obvineného dôstojníka a podali trestné oznámenie.

Podozrenia zrelé pre film potvrdil aj hovorca justície, keď odpovedal na otázku denníka „Krone“: Vyšetrujeme vo veci prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa a spáchania závažného profesijného podvodu“. Prvý Afričan v radoch viedenskej polície bol predbežne suspendovaný (platí prezumpcia neviny). V prípadnom súdnom procese, ak bude odsúdený, mu hrozí niekoľko rokov väzenia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj