Migranti prestali protestovať a odišli z tábora na severe Grécka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Diavata 8. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)

Posledných 60 ľudí z takmer tisícky protestujúcich migrantov, ktorí sa v ostatných dňoch dostali do konfliktov s políciou, odišlo z provizórneho stanového tábora na severe Grécka. Migranti mali potýčky s políciou pre falošné správy na sociálnych sieťach, podľa ktorých sú cesty do centrálnej a severnej časti Európy otvorené. Niektorých ľudí zo zvyšných 60 polícia zatkla, pretože nemali platné doklady. Ostatní odišli do táborov pre migrantov alebo do bytov po celom Grécku. Medzi protestujúcimi nebol žiaden z migrantov žijúcich v neďalekom oficiálnom utečeneckom tábore Diavata

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Migranti začali z provizórneho tábora odchádzať v sobotu v noci, pričom aj vtedy bolo počuť skupinu ľudí hlasno skandovať, píše agentúra AP. Keď sa ich spýtali, prečo tak robia, odpovedali, že nemecká kancelárka Angela Merkelová nariadila otvoriť nemecké hranice. Aj táto správa, rovnako ako predošlé, bola falošná.

Väčšina ľudí v tábore boli utečenci zo Sýrie, Iraku a Afganistanu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj