Miestneho šéfa strany AfD napadli a vážne zranili neznámi útočníci. Foto nevhodné pre slabšie povahy

Brémy 8. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Frank Magnitz)

Šéfa pobočky pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v Brémach hospitalizovali s vážnymi zraneniami po tom, ako ho neznámi útočníci napadli na ulici. K útoku na Franka Magnitza došlo podľa polície v pondelok popoludní na námestí v centre mesta na severozápade Nemecka

Na snímke Frank Magnitz

Traja neidentifikovaní útočníci mali zahalené tváre, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie AfD.

Polícia sa domnieva, že útok mohol mať politický motív. Polícia a prokuratúra začali vyšetrovanie. Polícia tiež vyzvala, aby sa prihlásili možní svedkovia napadnutia.

Strana incident komentovala ako “čierny deň pre demokraciu v Nemecku”.

Zároveň, predstavitelia strany vyhlásili, že budú pozorne sledovať stanoviská politických strán, či odsúdia útoky ľavicových extrémistov.

Vo štvrtok otriasol mestom Döbeln v spolkovej krajine Sasko výbuch, ktorý nastal pred miestnou kanceláriou AfD. V dôsledku explózie nikto neutrpel zranenia. Na budove, kde sídli pobočka AfD, boli však poškodené dvere a okná. Škody hlásili aj na susednej budove a zaparkovaných vozidlách. V rámci vyšetrovania tohto výbuchu zadržali v piatok tri osoby.

Das ist Frank #Magnitz, MdB der #AfD. Er wurde vorhin von mehreren Angreifern in Bremen halbtot geschlagen.

Im Moment bin ich so erschüttert, dass ich mich außerstande sehe, dies weiter zu kommentieren. Ich werde mich morgen zu diesem feigen und widerwärtigen Anschlag äußern. pic.twitter.com/fBjRbgthHU

— Prof. Dr. Jörg Meuthen (@Joerg_Meuthen) 7. januára 2019


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj