Mick Mulvaney nahradí Kellyho na poste šéfa kancelárie Bieleho domu

Washington 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/Manuel Balce Ceneta)

Novým vedúcim kancelárie Bieleho domu sa od budúceho roku stane súčasný riaditeľ Úradu pre riadenie a rozpočet (OMB) Mick Mulvaney. S odvolaním sa na vyjadrenie amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom v piatok informovali agentúry AP a AFP

Na snímke Mick Mulvaney

Mulvaney nahradí Johna Kellyho, ktorý tento post zastával niečo vyše roka.

“Mick vo svojom úrade vykonáva vynikajúcu prácu,” napísal Trump vo svojom tvíte a dodal, že sa už teší na budúcu spoluprácu s ním.

Americký prezident sa vyjadril aj k odchádzajúcemu vedúcemu kancelárie Bieleho domu Kellymu. “John zostane do konca roka, je to veľký patriot a chcel by som mu osobne poďakovať za jeho prácu!”

Trump minulý týždeň oznámil, že Kelly “čoskoro” odíde zo svojej funkcie. O Kellyho možnej rezignácii médiá špekulovali už dlhšiu dobu. Odvolávali sa na zdroje, ktoré tvrdili, že sa jeho vzťah s prezidentom zhoršil.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj