Bratislava 26. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot)

Televízia Markíza informuje o tom, že dnes bol pred vyšetrovateľkou NAKA v Poprade, v budove Okresného riaditeľstva policajného zboru, vypovedať podnikateľ Michal Šuliga. Vyšetrovateľka má viesť kvôli nedávno zverejneným videám trestné stíhanie vo veci ohovárania a porušovania dôvernosti ústneho prejavu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na screenshote videa vľavo Michal Šuliga a vpravo mafián Milan Reichel

Šuliga televízii po výsluchu povedal, že ho mrzia výroky exprezidenta Andreja Kisku a že k nemu bol vždy slušný. Na otázku, kedy teda hovoril o Kiskovi a jeho vedomosti o kradnutých pozemkoch pravdu, odpovedal, že „nahrávka nie je právoplatná.“ Šuliga zároveň odmietol, že by autorom všetkých troch videí.

Vyšetrovateľku podľa Markízy zaujímali okolnosti nakrúcania a zverejnenia troch videí, ktoré sa spájajú s osobou Michala Šuligu. Na prvom zverejnenom videu vystupuje Šuliga spolu s Milanom Reichelom a hovoria spolu o tom, že Andrej Kiska vedel o kradnutom pozemku, ktorý koncom 90. rokov kupoval. Ďalšie dve videá zachytávajú rozhovor Andreja Kisku a Šuligu.

Markíza informuje aj o tom, že vypovedať bol utorok v Prešove aj Reichel, ktorý po zverejnení prvého videa povedal, že o nakrúcaní nevedel a ktorý sám podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Pani vyšetrovateľka sa pýtala, ako vznikla tá prvá nahrávka. Ja som povedal, že som o nej nevedel. Som tam vykladal nejaké veci, ktoré mali zostať medzi mnou a pánom Šuligom. Tento rozhovor bol vedený ako súkromný rozhovor,“ uviedol pre televíziu po výsluchu Milan Reichel.

Videá 

Minulý týždeň anonym na internete uverejnil už tretie video za posledných pár týždňov, ktoré má dokazovať to, že Andrej Kiska vedel o prevodoch pozemkov pod Tatrami. Prvé video si môžete pozrieť tu a druhé tu.

Na prvom videu sa Šuliga s Reichelom rozpráva o tom, že Andrej Kiska vedel o kradnutom pozemku, ktorý koncom 90. rokov kupoval. Ďalšie dve videá zachytávajú rozhovor medzi Andrejom Kiskom a Michalom Šuligom počas ktorých rozoberajú peniaze pre Júliusa Sirockého, od ktorého Andrej Kiska pozemok vo Veľkom Slavkove kupoval.

Kým o prvom videu Kiska tvrdil, že je celé hrané, o druhom uniknutom videu tvrdil, že na stretnutie, ktoré na ňom prebieha, bol vylákaný a natáčala ho mladá dievčina, ktorá mala byť dcérou Šuligu. Po zverejnení tretieho videa Kiska uviedol, že je rovnako postrihané   a že je na ňom presne vidieť, kto sa ho snažil do čoho namočiť, a ako to on odmietol. Zároveň priznal, že bola hlúposť stretnúť sa so Šuligom. (viac v článku)

O videách Andrej Kiska zároveň tvrdí, že boli zverejnené na popud niektorého z poslancov NR SR za stranu SMER, ktorého vypátral v spolupráci s etickými hackermi. Po zverejnení druhého videa sa preto Andrej Kiska obrátil na políciu so žiadosťou, aby vyšetrila, kto stojí za zverejnením týchto videí a dúfa aj so súčinnosťou spoločnosti Google. Hovorí, že za tým netreba hľadať nič len „špinavú kampaň SMERu“, ktorý sa bojí porážky vo voľbách.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj