Kyjev 27. mája 2019 (HSP/unn.com/Foto: Screenshot Facebook)

„Zúrivý Micho“, bývalý gruzínsky prezident a tiež bývalý gubernátor Odeskej oblasti Ukrajiny Michail Saakašvili vyhlásil, že sa o pár dní vráti na Ukrajinu. Ukrajinskí novinári sa dozvedeli, že priletieť má v stredu, 29. mája. Niektoré ukrajinské média uviedli, že Michail Saakašvili požiadal nového prezidenta Vladimíra Zelenského, aby mu vrátil ukrajinské občianstvo, ktoré mu odobral bývalý prezident Petro Porošenko.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Michail Saakašvili

Domáca informačná agentúra Ukrajinské národné noviny uviedla, že Michail Saakašvili sa chce vrátiť na Ukrajinu, pretože, ako sám vyhlásil, „Kyjev a Odesa je jeho druhý domov“.

V Gruzínsku má síce tiež domov, ale keby sa vrátil, hneď by ho poslali do väzenia.

Ukrajinské národné noviny tiež informovali, že Saakašvili žiada, aby mu vrátili ukrajinské občianstvo a jeho advokát už odovzdal príslušnú žiadosť na Administráciu Prezidenta Ukrajiny.

Ukrajinskí novinári tiež pripomenuli, že Michailovi Saakašvilimu zakázali vstup na územie Ukrajiny do roku 2021. Ešte vo februári 2018 ho vypoklonkovali z územia krajiny do Poľska, ako osobu, ktorá nezákonne prekročila hranice a prišla z Poľska na Ukrajinu 10. septembra 2017.

V súčasnosti Michail Saakašvili žije v holandskom Amsterdame.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj