Washington 24. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Maxpixel)

V Pentagone premýšľajú o preskúmaní pravidiel pre činnosť na hraniciach s Mexikom po tom, čo boli dvaja vojaci americkej armády zadržaní mexickú armádou. Pri incidente boli vojakom USA odobraté služobné zbrane. Informoval o tom denník Washington Examiner

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Incident, ku ktorému došlo 13. apríla, je prvou udalosťou takého druhu. Zástupcovia severného veliteľstva (Northcote) uvádzajú, že dvaja americkí vojaci sedeli v neoznačenom aute pohraničnej služby na území Spojených štátov, konkrétne v blízkosti dediny Clint v štáte Texas, južne od steny na hraniciach s Mexikom.

Šestica príslušníkov mexických ozbrojených síl s guľometmi FX05 Xiuhcoatl amerických vojakov zadržala, vypočúvala ich a jednému z Američanov zabavila pištoľ Beretta M9.

Americké oddelenie uvádza, že analýza tohto prípadu pomôže upraviť všetky pokyny, ktoré vojaci dostávajú, aby vedeli, ako sa s takouto situáciou vysporiadať.

Keď sa však americkí vojaci s Mexičanmi stretli, konali tak, ako boli vyškolení a snažili sa konfliktu zabrániť. Celé nedorozumenie vzniklo kvôli tomu, že ich auto nebolo označené, a tiež preto, že len jeden z nich hovoril španielsky.

Dvaja zadržaní vojaci patria k jednému zo 150 tímov, ktorí strážia hranice Mexika a Spojených štátov. Vo februári tam Pentagon vyslal niekoľko tisíc vojakov, aby posilnili vzdorovanie proti nelegálnej migrácii.

Už v apríli bolo oznámené, že Ministerstvo obrany USA poskytlo tri zmluvy na stavbu múru na hraniciach s Mexikom, a to v celkovej výške 986 miliónov dolárov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj