Guadalajara 2. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Mexické mesto Guadalajara bolo pochované pod vrstvou ľadu po silnom krupobití. V tomto mieste bolo prvýkrát zaregistrované krupobitie takej sily, uvádzajú správy Economistu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kamión sa brodí metrovou vrstvou krúp v mexickom mete GuadalajaraPodľa novín dosahuje v niektorých oblastiach hrúbka vrstvy ľadu jeden meter a viac. Armáda krajiny aktivovala verejný havarijný plán. Fotografie v miestnych médiách ukazujú, že ľad pokryl väčšinu ciest, prevádzka sa zastavila, niektoré autá sú takmer úplne pod ľadom. Mnoho budov sa zrútilo.

“Takéto krupobitie sme ešte nezaregistrovali. Podľa úradov bola taká udalosť zaznamenaná prvýkrát,povedal veliteľ 14. práporu Sergio Lopez Lara.

Riaditeľ odboru civilnej obrany a požiarnej ochrany štátu Jalisco Victor Hugo Roldan oznámil, že v tejto chvíli neexistujú žiadne údaje o obetiach krupobitia.

#Mexicana city turns white after freak hail storm blankets area in ice.The streets of sunny #Mexico were transformed into a winter wonderland overnight after a freak hail storm swept across the city of #Guadalajara #Ice up to 1.5cm thick carpeted the city in the western #Mexico pic.twitter.com/c9h3WH5ayR

— Brandi News Update (@brandilmelb) 1. júla 2019

Podľa novín Diario de Mexico sa na vyčistení mesta od ľadu zúčastňuje armáda, zamestnanci civilných obranných síl a mestské úrady. Armáda oznámila, že sa jej podarilo vyčistiť asi 70 percent územia zasypaného ľadom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj