Bratislava 23. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) pracuje na zlepšení verejných priestranstiev

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Dočasné riešenia tzv. „quick wins“ majú za úlohu nenákladným a efektívnym spôsobom zvýšiť kvalitu verejných priestranstiev v centre Bratislavy do času, keď bude ich podoba definovaná dlhodobo na základe výsledku architektonických súťaží,“ uviedla pre agentúru SITA Dana Freyerová z MIB.

Metropolitný inštitút vznikol 1. apríla tohto roka a do júna už rozbehli prvé aktivity, ako napríklad tvorba manuálu verejných priestorov, projekty Živé námestie na Námestí SNP a Kamennom námestí. Okrem dočasných „quick wins“ riešení momentálne MIB pracuje aj na príprave architektonických súťaží, ako aj analyzuje faktickú a právnu situáciu viacerých zón a budov, ktoré majú byť dotknuté plánovanými zmenami.

Okrem prvotných aktivít sa uskutočnili počas prvých mesiacov aj výberové konania. O prácu v inštitúte je podľa Freyerovej záujem. „Podarilo sa nám obsadiť základné pozície, ktoré sú na súčasné fungovanie MIB nevyhnutné. Avšak plánuje sa nárast objemu činností, ktoré bude MIB vykonávať, čo bude mať za následok i primerané zvýšenie počtu jeho pracovníkov,“ povedala Freyerová.

Bratislavský magistrát momentálne hľadá nového šéfa MIB a vyhlásil výberové konanie. Nový šéf nahradí Zuzanu Stanovú, ktorá bola poverená dočasným vedením inštitútu. Výberové konanie pozostáva zo zozbierania podkladov od uchádzačov, vyplnenie profesijného dotazníka, osobného pohovoru a overenia referencií uchádzača.

Komisia následne vytvorí užší výber uchádzačov, ktorí dostanú za úlohu vypracovať rozvojový plán spoločnosti v súlade s očakávaniami mesta. Následne kandidáti absolvujú verejné i neverejné vypočutia, počas ktorých môžu okrem iných aj prezentovať svoj plán.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj