Metropola východniarov sa spolu s Tatrami ocitla medzi najkrajšími miestami na svete

Košice/New York 12. januára 2018 (HSP/NYTimes/Foto: Pixabay )

Slováci môžu byť na svoje veľhory a východ krajiny právom hrdí. Americký denník The New York Times zverejnil zoznam najkrajších miest pre rok 2019, o ktorých by turisti nemali zaváhať a mali by ich určite navštíviť. Tatry sa spolu s Košicami ocitli v top 20-ke

Na snímke dominanta Košíc, gotický Dóm sv. Alžbety

Rebríček zostavovali redaktori denníka New York Times a medzi top 20 sa na 19. miesto prebojovali naše Vysoké Tatry. Autori pri popise Tatier nabádajú cestovateľov, aby neváhali navštíviť metropolu východu – Košice:

“Hoci sa väčšina turistov sústredí na hlavné mesto Slovenska, Bratislavu, Vysoké Tatry ostávajú akoby nepovšimnutou destináciou vhodnou na lyžovanie a turistické aktivity. Sú tam výborné možnosti na turistiku, horolezectvo či horskú cyklistiku. V blízkosti Tatier sa nachádza hlavné mesto regiónu, Košice.

“Toto mesto ponúka pestrofarebné umenie v uliciach a množstvo kaviarní a reštaurácií a vďaka trom prítomným univerzitám aj nočný život. Nájdete tam panenskú ľudovú architektúru regiónu ako aj dokonale zachovalé gotické a barokové stavby, ktoré čakajú na vaše fotoaparáty.”

Tatry tak spolu s Košičami predbehli mestá ako New York, Los Angeles, Hongkong, Tahiti, Sardíniu a mnoho iných.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj