Banská Bystrica 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Senior nad 65 rokov s trvalým pobytom na území mesta Zvolen, ktorý je ťažko zdravotne postihnutý, osamelý, chorý alebo v karanténe, môže od pondelka 30. marca využiť službu nákupu od mesta. Ako agentúru SITA informoval zvolenský referent pre styk s verejnosťou Martin Svatuška, mesto chce aj týmto opatrením chrániť svojich seniorov. Samospráva sa sústredí na dovoz základných potravín a hygienických potrieb v sume najviac 20 eur, pričom váha jedného nákupu by nemala presiahnuť päť kilogramov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Vieme, že naši starkí sú pri šírení koronavírusu najohrozenejšou skupinou, cítime preto potrebu ich chrániť. Doma sú síce v bezpečí, no mnohým z nich nemá kto nakúpiť ani len základné potraviny. Umožníme im preto nákup priamo z domu. Dlho sme vytvárali životaschopný model, riešili v ňom každú drobnosť, a od pondelka ho vyskúšame v praxi,“ uviedla primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Seniori si môžu objednať nákup každý pondelok a štvrtok medzi 8:00 a 12:00 na telefónnom čísle 0905 282 071 alebo na e-mailovej adrese dovozpotravin@zvolen.sk. Objednávka musí obsahovať meno a priezvisko seniora, jeho telefónne číslo, adresu, kam mu má byť nákup doručený no a samotný nákupný zoznam. „Nakoľko sa jedná o núdzové zásobovanie, vyberať je možné iba z vybraných potravín a hygienických prostriedkov, ktoré budú uvedené na našej internetovej stránke a v letákoch, ktoré práve teraz doručujeme seniorom,“ informovala vedúca odboru sociálnych vecí zvolenského magistrátu Mária Koreňová.

V popoludňajších hodinách následne navštívi seniora dobrovoľník pracujúci pre mesto Zvolen, aby od neho vyzdvihol zálohu vo výške 20 eur, ktorá bude použitá na samotný nákup. Ten bude za normálnych okolností doručený nasledujúci deň a spolu s ním aj výdavok a pokladničný blok. „V prípade, že z kapacitných dôvodov nebude možné uskutočniť nákup, bude o tom senior informovaný už pri telefonickej objednávke. Zároveň mu bude ponúknutý kontakt na niektorú z komerčných prevádzok uskutočňujúcich rozvoz tovaru,“ objasnila postup Koreňová.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj