Banská Bystrica 15. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- František Iván)

Krytú plaváreň v Žiari nad Hronom čaká rekonštrukcia, na ktorú sú podľa informácií zo samosprávy naprojektované investičné náklady vo výške 4 233 858 eur s DPH

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Rekonštrukcia plavárne je po športovej hale, futbalovom a zimnom štadióne ďalšou veľkou investičnou akciou mesta. Hlavným účelom obnovy je zníženie energetickej náročnosti. Práce na rekonštrukcii plavárne sa začnú až v septembri, keď bude ukončená dostavba zimného štadióna.

Okrem interiéru zmení plaváreň aj svoj vonkajší vzhľad. Vymenia tu všetky okenné výplne, dvere a zateplia strechu. Financovanie mesto zabezpečilo čiastočne priamo z rozpočtu a z úveru. Mestskí poslanci súhlasili s úverom jeden milión eur, ktorý by malo mesto splatiť do 30. júna 2034. „Spoločnosť Slovalco nám poskytne dar 600-tisíc eur s DPH. Zostávajúca časť diela podľa rozboru rozpočtových nákladov a stanovení predbežných cien tovarov a služieb by nemala presiahnuť sumu 2,25 milióna eur,“ spresnil riaditeľ mestskej eseročky Technických služieb Igor Rozenberg.

„Morálne opotrebenie krytej plavárne po jej viac ako 20-ročnej prevádzke si vyžaduje pozornosť, ktorá vyvrcholila spracovaním projektovej dokumentácie,“ uviedol pred poslancami Rozenberg. „Plavecký bazén sa zmení z päťdráhového na šesťdráhový, vybudujeme bezbariérový vstup do bazéna, zmodernizuje sa priestor šatní, vstupnej haly a ostatného sociálneho zázemia. Bufet premiestnime na rovnaké podlažie, ako je aj bazén. Ten poskytne nový štandard, a to obsluhu aj z bazénovej časti,“ konkretizoval riaditeľ, čo všetko nová projektová dokumentácia na plavárni mení.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj