Turčianske Teplice 16. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Samospráva Turčianskych Teplíc pripravuje spolu s odborníkmi návrh parkovacieho systému v centrálnej zóne. Jeho výsledkom by malo byť spoplatnenie parkovania v tejto časti kúpeľného mesta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zmluvu na vypracovanie projektu dopravno-kapacitného posúdenia uzatvorilo mesto s vybraným dodávateľom ešte vlani. “Posledné roky je centrum mesta najmä v letnej turistickej sezóne upchaté parkujúcimi vozidlami. Návrh projektu sme dali i do komisií pri mestskom zastupiteľstve, kde riešime, ako by malo v budúcnosti vyzerať parkovanie v centre mesta. Bude to takzvaná zóna regulovaného parkovania,” načrtol pre TASR primátor Igor Hus.

Technické služby mesta Turčianske Teplice práve v tomto období podľa neho osadzujú dopravné značky v centre, ktoré boli navrhnuté v projekte dopravno-kapacitného posúdenia a následne ich schválil príslušný orgán Ministerstva vnútra SR. “Súčasťou projektu je napríklad zrušenie pešej zóny na Ulici 9. mája, ktorá bola síce v minulosti navrhnutá a vybudovaná ako pešia zóna, avšak realita ukázala, že je potrebné v tejto časti zjednodušiť dopravu, čoho výsledkom bude i zjednosmernenie komunikácie,” priblížil.

Návrh parkovacieho systému podľa Husa prerokujú komisie v jesenných mesiacoch a následne ho samospráva predloží formou nového všeobecne záväzného nariadenia na schválenie do mestského zastupiteľstva. “Takže, ak bude projekt schválený, budeme za parkovanie v centre platiť tak, ako platíme v iných mestách. Samozrejme s tým, že návrh výšky poplatkov bude zohľadňovať to, či ide o domáceho alebo návštevníka mesta,” dodal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj