Ružomberok 8. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Okresné mesto Ružomberok aktuálne čerpá z eurofondov 574 995,30 tisíca eur. Peniaze poputujú na podporu opatrovateľskej služby, na verejnú WiFi sieť a na miestnu občiansku poriadkovú službu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Takmer 500-tisíc eur mesto použilo na podporu opatrovateľskej služby cez program Ľudské zdroje. Cieľom projektu je udržať aktuálne pracovné miesta a zlepšiť dostupnosť sociálnych služieb. Mesto plánuje v rámci projektu podporiť aj 33 nových pracovných miest.

Viac ako 75-tisíc eur mesto použili na zriadenie miestnej občianskej poriadkovej služby v rómskych komunitách. Cieľom dvojročného projektu je podporiť komunitný rozvoj, verejný poriadok v oblasti s rómskymi komunitami a podporiť zamestnanosť Rómov. Problémovými oblasťami sú najmä ulice Textilná, Rybárpoľská a Bystrická. Práve tu mesto zamestná troch ľudí na poskytovanie asistenčných služieb. Mesto dostalo nenávratný finančný príspevok vo výške 71 685,30 tisíca eur. Projekt dofinancovalo z vlastných zdrojov sumou 3 772,91 tisíca eur.

Do európskeho projektu “WiFi pre teba“ išlo viac ako 15-tisíc eur na vybudovanie verejnej WiFi siete a na nákup technologického hardvéru a krabicového systému. Do regionálneho projektu sa mohlo zapojiť sedem krajov. Celkový rozpočet európskeho projektu je 10 miliónov eur a každý záujemca mohol dostať maximálny príspevok 14 250 eur. Sumu 750 eur je povinný dofinancovať prijímateľ dotácie.

Mesto čaká na schválenie projektov na zlepšenie technického vybavenia základných škôl Klačno, Sládkovičová, Zarevúca a Bystrická cesta spolu vo výške takmer 700-tisíc eur.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj