Banská Bystrica 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Vedenie mesta Fiľakovo sa po dohode s členmi mestskej rady rozhodlo posunúť termín doručovania rozhodnutí o vyrubení miestnych daní a poplatkov na začiatok júla 2020. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, povinnosť zaplatiť prvú splátku dane z nehnuteľnosti a poplatku za komunálny odpad vznikne takto daňovníkom až 15. dňom po prevzatí rozhodnutia, teda niekedy v druhej polovici júla. Ako ďalej uviedla hovorkyňa, počnúc dnešným dňom samospráva bude poskytovať nakupovanie pre odkázaných seniorov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Opatrením odkladu platenia miestnych daní mesto sleduje dva ciele. Na jednej strane chce aspoň dočasne zmierniť očakávaný negatívny ekonomický dopad pandémie na životy obyvateľov Fiľakova a firmy podnikajúce v meste. „Na strane druhej sa vďaka opatreniu obyvatelia nebudú musieť vystavovať riziku, ktoré by museli podstúpiť pri opustení svojej domácej izolácie pre zaplatenie poplatkov na mestskom úrade,“ dodala hovorkyňa.

Vzhľadom k tomu, že v okresnom meste Lučenec sa potvrdil prvý prípad ochorenia Covid-19, samospráva pristúpila k ďalším opatreniam na ochranu svojich obyvateľov. Každý pondelok a štvrtok bude dopoludnia prijímať objednávky na nákup pre odkázaných seniorov na telefónnom čísle 0905 258 367. „Sú to dôchodcovia nad 65 rokov, ktorým sa neposkytuje opatrovateľská služba a v domácnosti nie sú ďalší rodinní príslušníci vo veku pod 50 rokov, ktorí by im mohli nákup zabezpečiť,“ objasnila Mikuš Kovácsová s tým, že mesto eviduje 248 seniorov, ktorým je poskytovaná opatrovateľská služba prostredníctvom rodinných príslušníkov, ďalších 30 obyvateľov je umiestnených v DSS Nezábudka n.o. a 24 osobám poskytuje mesto opatrovateľskú službu prostredníctvom Nezábudky. Na týchto seniorov sa nová služba mesta nevzťahuje.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj