Merkelová prisľúbila Burkine Faso vojenskú pomoc v boji proti terorizmu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Berlín 22. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/dpa)

Nemecko je pripravené vojensky podporiť Burkinu Faso v boji proti islamistickému terorizmu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová to povedala burkinskému prezidentovi Rochovi Marcovi Christianovi Kaborému, ktorý pricestoval vo štvrtok do Berlína

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Nemecká armáda by mala v Burkine Faso plniť poradenskú úlohu, podrobnosti však ešte musí doriešiť spolkové ministerstvo obrany, uviedla Merkelová podľa tlačovej agentúry DPA.

“Ešte stále je mnoho právnych otázok, ktoré treba vyjasniť, ale je to na dobrej ceste vďaka stretnutiu ministrov obrany,” vyjadrila sa kancelárka.

Kaboré zase vyhlásil, že Burkina Faso má záujem o čo najviac medzinárodných partnerstiev, aby mohla “energicky brániť svoje územie”. Podobne sú na tom podľa neho aj ďalšie krajiny tvoriace regionálne zoskupenie G5 Sahel – Čad, Mali, Mauritánia a Niger. Vyjasnenie detailov spolupráce by malo priniesť stretnutie na úrovni ministrov zahraničných vecí.

Európska únia podporila G5 Sahel v úsilí vytvoriť spoločné sily pre boj proti terorizmu a organizovanému zločinu. Nemecko a Francúzsko si od takéhoto úsilia sľubujú, že zvýši bezpečnosť v danom regióne a zníži motiváciu miestnych obyvateľov migrovať do Európy, uviedla DPA.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj