Merkelová: Izrael má právo brániť sa pred Iránom v Sýrii

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Berlín 29. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Michael Sohn)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová podporila izraelské útoky proti iránskym silám v Sýrii. V rozhovore pre izraelský rozhlas uviedla, že Nemecko pracuje na tom, aby sa iránske jednotky držali ďalej od izraelskej hranice

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Angela Merkelová

Podľa kancelárky, ktorej slová citoval portál DW, je dôležité a správne, že sa Izrael bráni iránskym silám na území Sýrie.

Politika Iránu ohrozuje Izrael, vyhlásila Merkelová v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Kan Reka. Izrael musí brániť svoju existenciu, zdôraznila

Ďalej dodala, že sa Berlín snaží zabezpečiť, aby sa iránske sily nedostali na Golanské výšiny v blízkosti izraelských hraníc.

Izrael minulý týždeň potvrdil, že zaútočil na vojenské lietadlá iránskych elitných jednotiek v Sýrii. Po tomto útoku veliteľ iránskych vzdušných síl údajne vyhlásil, že jeho vojaci sú pripravení “vymazať Izrael z mapy sveta.

Vlani v júni Merkelová po stretnutí s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom uviedla, že Nemecko využije všetky diplomatické kroky, aby vytlačilo Irán od izraelských hraníc.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj