Meghan Markleová opäť porušuje tradície kráľovskej rodiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 19. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Chris Jackson/Pool Photo via AP)

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, uviedla, že by im nevadilo najať pre budúce dieťa guvernanta,informuje The Mirror

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Meghan Markleová

Podľa zdrojov pár hľadá pestúnku alebo guvernanta. Podľa tradície sa o deti monarchov starajú absolventi Norland College, elitnej vzdelávacej inštitúcie, ktorá pripravuje pestúnky pre bohaté rodiny z vysokej spoločnosti. Prevažná väčšina študentov sú dievčatá. V roku 2018 absolvovali College iba dvaja muži.

V histórii kráľovskej rodiny sa o deti nikdy nestarali guvernanti – muži.

Pár je ochotný zaplatiť zamestnancovi až 70 tisíc libier ročne, v závislosti na skúsenostiach. Zvyčajne absolventky Norland počas prvého roka práce dostávajú 26-tisíc libier.

Úspešný uchádzač bude bývať v dome Frogmore – rezidencii páru, a bude môcť používať auto, ktoré mu poskytne princ.

Zároveň začiatkom apríla Meghan Markleová vyjadrila želanie rodiť doma. Vojvodkyňa nevylučuje, že bude musieť ísť do pôrodnice, ak to lekári budú požadovať. V nemocnici sv. Márie, kde tradične prebiehali pôrody členov kráľovskej rodiny, však kategoricky odmietla rodiť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj