Bratislava 24. januára 2019 (HSP/Foto:Wikimedia)

Svetoznámy filmový festival ASVOFF sa v dňoch 24. a 25. apríla po prvý raz uskutoční aj na Slovensku v jednom z bratislavských obchodných centier

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Logo

Za svojej desaťročnej existencie sa stal vo svete módy kultovým podujatím, ktoré v Paríži každoročne predstavuje to najlepšie v rámci umeleckého žánru fashion film. Návštevníkov festivalu každoročne poteší množstvo zaujímavých filmov, videí, spotov i reklamných klipov vyrobených najznámejšími osobnosťami v módnom odvetví (napríklad Steve McQueen pre Chanel), ale i od mladých filmárov a nezávislých tvorcov. Výber filmov má na starosti významná módna kritička a zakladateľka ASVOFF Diane Pernet, pričom kladie dôraz na emóciu, ktorú v nej filmy vyvolávajú a na samotný príbeh filmu. Festival Pernet nazvala podľa svojho blogu A Shared View on Fashion, v ktorom taktiež podporuje mladé talenty. Filmy, ktoré ponúka, sú inšpirované módou, štýlom a estetikou, ale venujú sa aj pohľadom na náboženstvo, politiku či rasu prostredníctvom módy.

Súčasťou aprílového podujatia bude okrem projekcií zahraničných filmov zo sveta módy, ktoré mohli návštevníci vidieť na jeseň počas 10. ročníka ASVOFF v Paríži, aj sekcia slovenských filmárov. Spolupráca riaditeľa podujatia Milosha Harajdu a Diane Pernet tak umožní aj slovenským tvorcom, profesionálnym i amatérskym, zúčastniť sa v slovenskej sekcii, ktorá bude súťažná. Z ich filmov porota vyberie tri víťazné a ten najlepší bude reprezentovať Slovensko na 11. ročníku festivalu v Paríži. Naša krajina, resp. Bratislava sa tak vďaka tomuto podujatiu môže zaradiť na mapu sveta k významným metropolám ako sú Paríž, Miláno, Londýn, Mexiko city či Shanghai.

Gabriela Vážna


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj