Medzinárodní investori vítajú výsledok 1. kola prezidentských volieb. “Ak by uspeli Harabin, alebo Kotleba cítili by sme neistotu”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 17. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Výsledok prvého kola prezidentských volieb je pre medzinárodných investorov dobrou správou. Do druhého kola sa totiž dostali kandidáti Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič, ktorí nespochybňujú ani nekritizujú členstvo Slovenska v medzinárodných štruktúrach, ako sú EÚ, NATO či eurozóna. V stanovisku to uviedol hlavný ekonóm CZECH FUND Lukáš Kovanda

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kandidáti na prezidenta SR Zuzana Čaputová (vpravo), ktorá získala najviac hlasov v 1. kole sobotňajších prezidentských volieb podľa neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR a druhý najvyšší počet získal Maroš Šefčovič, si podávajú ruky

“Trhy to chápu tak, že doterajšie základné medzinárodno-politické a medzinárodno-ekonomické ukotvenie Slovenska zostane zachované, a tým aj ekonomická kontinuita. Nevzniká teda žiadna neistota ohľadom ďalšieho smerovania krajiny,” povedal Kovanda.

Podľa jeho slov by trhy a medzinárodní investori spozorneli, ak by sa do druhého kola dostali Štefan Harabin alebo Marian Kotleba. “Prípadné víťazstvo či výraznejší úspech týchto kandidátov by signalizovali výrazne rastúcu polarizáciu slovenskej spoločnosti, a tak aj neistotu pre investorov,” dodal Kovanda.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj