Medzinárodná vedecko-praktická konferencia “Otvorené vzdelávacie prostredie pre študentov ruského jazyka v krajinách Európy” v Bratislave

Bratislava 14. decembra 2018 (HSP/Foto: RCVK)

V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 10. decembra konala Medzinárodná vedecko-praktická konferencia pod názvom „Otvorené vzdelávacie prostredie pre študentov ruského jazyka v krajinách Európy: najlepšie skúsenosti z praxe a perspektívy rozvoja“

Na snímke účastníci

Konferenciu zorganizovalo Ministerstvo pre osvetovú činnosť Ruskej federácie, Štátny inštitút ruského jazyka A. S. Puškina, Asociácia rusistov Slovenska (ARS) a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave.

Na slávnostnom otvorení hostí privítala prezidentka ARS Eva Kollárová, prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike, V. Kulikov a riaditeľ zastupiteľstva Agentúry Rossotrudničestvo na Slovensku P. Lisicyn. Účastníci si pozreli videopríhovor rektorky Štátneho inštitútu ruského jazyka A. S. Puškina M. Ruseckej.

V rámci konferencie sa konalo plenárne zasadnutie a praktický seminár zameraný na skúsenosti s vytváraním a využívaním otvorených elektronických zdrojov pri štúdiu ruského jazyka ako cudzieho.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke účastníci

S prednáškami vystúpili známi filológovia a profesori ruského jazyka z Ruska, Rakúska, Maďarska, Talianska a Slovenska. Konferencie sa zúčastnili aj vysokoškolskí pedagógovia, učitelia základných i stredných škôl, lektori jazykových škôl, študenti doktorandského aj magisterského štúdia na slovenských vysokých školách.

Konferencia prebehla v konštruktívnom duchu, v tvorivej atmosfére s výmenou skúseností v oblasti vyučovania ruského jazyka ako cudzieho v európskych krajinách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Čítať viac