Médiá: USA sa blížia k bezprecedentnej prírodnej katastrofe

www.slovanskenoviny.sk/rss Daily Mail: USA čelia zemetraseniu s magnitúdou 9,0 a 30 metrov vysokej cunami Spojené štáty... Príspevok Médiá: USA sa blížia k bezprecedentnej prírodnej katastrofe je zobrazený ako prvý na .

Médiá: USA sa blížia k bezprecedentnej prírodnej katastrofe

www.slovanskenoviny.sk/rss

Daily Mail: USA čelia zemetraseniu s magnitúdou 9,0 a 30 metrov vysokej cunami

Spojené štáty by mohli vážne utrpieť v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 9,0 a 30 metrov vysokej cunami, ktoré ich ohrozuje, píše Daily Mail s odvolaním sa na štúdiu vedcov.

“Podmorská zlomová línia pozdĺž západného pobrežia USA by mohla vyvolať megazemetrasenie – ešte ničivejšie ako očakávaný “Big Shake” v Kalifornii,” píše sa v publikácii.

Je potrebné poznamenať, že chyba v tejto oblasti nepredstavuje jeden súvislý pás, ako väčšina ostatných, ale je rozdelená na štyri segmenty. Tento objav sľubuje obrovskú katastrofu, pretože tektonické platne môžu na seba „naraziť“, čím sa zvýši tlak s rizikom silného zemetrasenia s magnitúdou deväť.

Podľa vedcov môže takáto kataklizma spôsobiť cunami vysoké až 30 metrov a viac a pripraviť o život viac ako 10 000 ľudí. Úrady predpokladajú, že po takejto katastrofe dôjde k veľkému počtu ďalších úmrtí v dôsledku chorôb z mŕtvych tiel, kontaminovanej vody a únikov chemikálií z komerčných, priemyselných a domácich zdrojov.

skspravy.sk

Príspevok Médiá: USA sa blížia k bezprecedentnej prírodnej katastrofe je zobrazený ako prvý na .