Soul 23. mája 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Korean Central News Agency/Korea News Service)

Predák KĽDR Kim Čongun sa znovu stratil. V Južnej Kórei si všimli, že sa politik na obecenstve neobjavil posledné tri týždne, píše Jonhap. „Úrady pozorne sledujú (vývoj situácie),“ povedal hovorca Ministerstva zjednotenia Kórejskej republiky Yo Sang-Ki na briefingu. „V januári sa Kim Čong-un tiež neobjavil na verejnosti v priebehu 21 dní, a preto sledujeme vývoj tejto situácie podľa správ médií,“ dodal

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Kim Čong-un

19. mája severokórejský denník Rodong Sinmun oznámil, že Kim Čongun pracuje ročne 365 dní bez voľných dní, dovoleniek, narodenín, a dokonca aj bez spánku, nehľadiac na veľké množstvo správ o tom, že niekam zmizol. Denník vysoko ocenil Kimovu lásku k svojmu národu a vychvaľoval jeho vedenie aj napriek bezprecedentným ťažkostiam a drsným podmienkam, v ktorých krajina žije, vrátane tlaku zo strany cudzích štátov.

V posledných mesiacoch Kim Čongun niekoľkokrát zmizol. Trebárs 13. mája médiá oznámili, že severokórejský predák sa neobjavil v obecenstve a neurobil žiadne oficiálne vyhlásenie v priebehu 12 dní.

V polovici apríla vynechal Kim Čongun oslavy narodenín svojho dedka, zakladateľa KĽDR Kim IrSena. Kvôli tomu sa objavili správy o možnej smrti alebo chorobe politika. Predpokladali, že predák Severnej Kórey nemôže samostatne vstávať alebo normálne chodiť, alebo že je vo vegetatívnom stave. Avšak 2. mája Kórejská centrálna spravodajská agentúra a oficiálny tlačový orgán KĽDR zverejnili Kimove fotografie z ceremoniálu otvorenia nového závodu.

Podľa fotografií bol severokórejský líder prítomný na ceremónii dokončenia výstavby závodu na hnojivá v meste Sunčchon neďaleko Pchjongjangu. Akcia mala prebehnúť 1. mája.

Zdroj