Mayová sa stretla v Berlíne s Merkelovou, s novinármi nehovorili

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Berlín 9. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Michael Kappeler)

Britská premiérka Theresa Mayová, ktorá sa snaží získať podporu európskych lídrov pre ďalší odklad tzv. brexitu, sa v utorok v Berlíne stretla s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (vľavo) víta britskú premiérku Theresu Mayovú

Po jedenapolhodinovom rokovaní s novinármi nehovorili. Vyšli spoločne z budovy, objali sa a Merkelová zakývala Mayovej, ktorá odchádzala autom, priblížila tlačová agentúra AP. Ešte v utorok večer sa Mayová stretne v Paríži s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Británia by mala EÚ opustiť v piatok 12. apríla, ak Mayová nezíska ďalší odklad termínu brexitu od Únie, ktorá už súhlasila s jeho odložením z pôvodného termínu 29. marca. Mayová momentálne žiada o odklad na 30. júna – v nádeji, že dosiahne s opozičnou Labouristickou stranou kompromis a presadí v parlamente dohodu o podmienkach ukončenia členstva v Únii. Summit EÚ, na ktorom sa nový odklad bude zvažovať, je naplánovaný na stredu v Bruseli.

Viacerí diplomati z členských krajín EÚ súhlasili v utorok dopoludnia s druhým odkladom brexitu, ak Mayová predloží jasné argumenty, že dokáže presadiť dohodu o vystúpení z EÚ a zabrániť neželanému scenáru “tvrdého” brexitu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj