Mayová a Corbyn mali “užitočnú výmenu názorov”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 30. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jessica Taylor, UK Parliament)

Britská premiérka Theresa Mayová sa v stredu popoludní stretla s vodcom opozičnej Labouristickej strany Jeremym Corbynom. Obaja mali “užitočnú výmenu názorov”, informovala spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na hovorcu labouristov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Theresa Mayová

“Vysvetľovali sme náš plán. Prebehla podrobná výmena názorov na colnú úniu a vzťah týkajúci sa jednotného trhu,” uviedol hovorca s tým, že obe strany pristúpili k schôdzke s vážnosťou a záujmom.

Mayová a Corbyn sa dohodli, že sa čoskoro opäť stretnú. Hovorca Labouristickej strany označil schôdzku za “veľmi srdečnú”.

Britskí poslanci v utorok odhlasovali, že podporia iba takú dohodu o brexite, z ktorej bude odstránená sporná klauzula o írskej “poistke”. Vďaka nej by zostala hranica medzi Írskou republikou a Severným Írskom otvorená.

Nové rokovania s Britániou o brexitovej dohode však predstavitelia EÚ odmietajú. Predseda Európskej rady Donald Tusk však zároveň nevylúčil – v prípade “odôvodnenej žiadosti” – odklad termínu brexitu, ktorým je 29. marec.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj