Liptovský Mikuláš 28. mája 2019 (HSP/Foto:MsÚ Liptovksý Mikuláš)

Matúšovi Sukeľovi, ktorý sa stal najlepším strelcom slovenského výberu na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019, včera odovzdal primátor jeho rodného mesta Ján Blcháč jedno z mestských vyznamenaní. Cenu primátora si hokejový útočník Matúš Sukeľ odniesol z primátorskej kancelárie za vynikajúcu reprezentáciu mesta po absolvovaní tohtoročného seniorského svetového šampionátu, ktorý bol Sukeľovou premiérou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Matúš Sukeľ a primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč (uprostred)

„Ja som nesmierne hrdý na to, že práve náš rodák, hráč, ktorý vyrastal na našom hokejovom štadióne a v hokejových triedach našich mestských škôl, patrí k trojici top hráčov v slovenskom tíme. Ako autora prvého slovenského gólu na tohtoročnom šampionáte som ho sledoval osobne, bol som na tomto zápase prítomný a tá mimoriadna radosť, ktorú som mal po tom, čo som si uvedomil, že je to chlapec z nášho mesta a nášho ľadu, sa azda ani nedá popísať, každému som sa chválil, že je to Mikulášan. Pre naše ďalšie generácie, ktoré vyrastajú na mikulášskom ľade, je vzorom a za vynikajúce šírenie dobrého mena nášho mesta v oblasti športu som sa rozhodol oceniť ho Cenou primátora mesta Liptovský Mikuláš. Verím, že tieto úspešné majstrovstvá sú pre Matúša ešte len začiatkom jeho vzletu a jeho zlaté obdobie nás ešte len čaká, radi ho budeme s nadšením sledovať aj v ďalšej jeho kariére,“ povedal primátor hokejistovho rodného mesta Ján Blcháč.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Matúš Sukeľ a primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč (uprosted)

„Počas celého šampionátu som cítil podporu od rodákov z Mikuláša, veľa ľudí fandilo aj mne osobne, písali správy, volali mi, dokonca to neboli len moji kamaráti a známi, boli to ľudia, ktorých nepoznám a napriek tomu ma podporovali. Toto si naozaj vážim. Na rodné mesto nikdy nezanevriem,“ povedal Matúš Sukeľ, ktorý prezradil, že počas celého šampionátu bol v nepretržitom kontakte s rodinou a s priateľkou, ktorí ho chodili podporovať aj osobne na zimný štadión. „Celé to so mnou prežívali, bez nich by to nebolo ono,“ ukončil.

Matúš Sukeľ sa narodil v Liptovskom Mikuláši. Študoval na Základnej škole Márie  Rázusovej Matákovej, kde chodil do hokejovej triedy. Po základnej škole nastúpil na Obchodnú akadémiu v Liptovskom Mikuláši. Jeho hokejové začiatky patria domácemu klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš. V doraste Sukeľ s tímom MHK 32 získal strieborný ligový titul. V sezóne 2013/14 bol v hokejovom projekte do 18 rokov, zúčastnil sa aj na Majstrovstvách sveta do 18 rokov. Po osemnástke pokračoval vo výbere do dvadsať rokov. Ďalšiu sezónu 2014/15 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade, na ktorých slovenský tím aj vďaka jeho výkonom získal bronzové medaile. Už počas tohto šampionátu bol Matúš v jednom zo zápasov vyhlásený za najlepšieho hráča. V roku 2015/16 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta do 20 rokov vo Fínsku, na konci turnaja patril medzi top troch hráčov slovenského tímu.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Matúš Sukeľ a primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč

Na domácom ľade, v ročníkoch 2016 až 2018, pôsobil Sukeľ v materskom klube MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý hráva slovenskú extraligu. V sezóne 2017/18 sa zúčastnil zimnej olympiády v Pjongčangu. Jeho kariérny postup nasledoval v poslednej sezóne do hlavného mesta, kde obliekal dres Slovana Bratislava v KHL lige. Odtiaľ bol nominovaný na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019, kde strelil päť gólov.

Redakciu informovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa Mestského úradu Liptovský Mikuláš.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj