Matriošky, kožušinové čiapky a trička s portrétmi Putina: V Belehrade sa začal Festival rusko-srbských remesiel

Belehrad 22. decembra 2018 (HSP/ruserbia.com/Foto: Ž. Knežević)

V belehradskej galérie Progres sa už po deviaty raz otvoril Festival rusko-srbských remesiel Novoročný bazár. Ako uvádzajú srbské média, najzaujímavejšími perličkami tohto ročníku sa stali tradičné ruské výrobky – matrjošky, kožušinové čiapky, vlnené šatky a svetre, ako aj trička s portrétmi Putina

Na snímke účastníci festivalu

Počas slávnostného otvorenia festivalu vystúpil prvý tajomník ruského veľvyslanectva v Srbsku Nikolaj Pomilujko. Riaditeľ Turistickej organizácie Belehradu Miodrag Popović pre média vyhlásil, že otvorenie tohto festivalu je dôležitou udalosťou pre obyvateľov hlavného mesta, ako aj pre celý srbský turizmus. Vyzdvihol tradičný záujem Belehradčanov a návštevníkov mesta o festival Novoročný bazár.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj