Bratislava 9. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Šéf strany OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti napísal, že by slová riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) o možnom úteku obvineného podnikateľa Mariana Kočnera “naozaj nebral na ľahkú váhu”.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marián Kočner

Matovič v súvislosti s transportami obvineného Kočnera na Facebooku napísal, že “Fico, Kaliňák, Pellegrini, Glváč, Jankovská, Gašpar, Krajmer, Bodor, Brhel, Široký, Stromček, Počiatek, Výboh a desiatky iných veľmi dobre vedia, že ich budúcnosť závisí od jediného človeka – Mariána Kočnera, respektíve – od toho, či náhodou nezačne “spievať”.”

Podľa opozičného politika by preto nikto nemal brať “na ľahkú váhu reči čestných ľudí zo Zboru väzenskej a justičnej stráže, že majú reálne obavy, že niekto Kočnerovi ako možnému korunnému svedkovi voči spomenutým – umožní útek – buď z väzenia, alebo na druhý svet”.

A pre spomenuté osoby pridal ďalší odkaz: “Ak sa to náhodou stane, tak spomenutí vedzte, že si vás nájdeme aj na konci sveta.”

Mariana Kočnera podľa médií v nedeľu večer eskortovali z Leopoldova do Bratislavy, pričom žiadny útek sa zatiaľ nekonal (viac v článku).

Mnohí najmä vládni politici však pri Matovičových ostrých vyjadreniach pripomínajú to, že s osobou Mariana Kočnera sa v minulosti osobne stretával. Malo ísť o rozhovor, v ktorom chcel Matovič získať informácie o šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi.

Igor Matovič k tomu v piatok v rozhlasovej relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres povedal, že od roku 2012, kedy bola zverejnená kauza Sasanka, dobrovoľne priznáva, že aj jeho si vraj “Kočner vylákal na takéto stretnutie”. “Poslal mi esemesku, že má závažné dôkazy, ktoré usvedčujú Richarda Sulíka z trestnej činnosti, ktorú bol vybavovať u generálneho prokurátora Trnku, príďte, stojí to zato.”

“Keby že mi takúto informáciu pošle Černák z basy, Fico z basy, Kaliňák z basy, tak ja za týmito mafiánmi by som išiel, mne je to jedno. Jasné, že by som išiel, ak mi hocijaký mafoš pošle informáciu o tom, že má dôkazy o nejakej trestnej činnosti, je podľa mňa povinnosťou poslanca NR ísť za tými informáciami bez ohľadu na to, čo to bude stáť,” dodal koncom minulého týždňa opozičný líder.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj