Bratislava 27. novembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Neustále odmietanie strany SMER od opozičných lídrov môže byť len predvolebná hra na voličov. Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič totiž prezradil šokujúce informácie zo zákulisia opozičných rokovaní. Mali tam odznieť slová o vláde s premiérom Petrom Pellegrinim

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič

Zdá sa, že opoziční lídri majú so SMERom problém len kvôli Robertovi Ficovi. Ak príde reč na premiéra Petra Pellegriniho, opozícia rétoriku zmierňuje.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič prišiel so šokujúcimi informáciami zo zákulisia opozície.

Podľa jeho slov opozícia zrejme ráta s tým, že po najbližších voľbách nastane pat a nikto nebude vedieť zostaviť vládu. A preto majú plán B:

„Počas vyjednávaní som počul názor dôležitého človeka: ‚Nevadí, že to nedáme na prvýkrát. Možno prepadnú nejaké hlasy, ale verme, že Pelle splní slovo a nepodporí vládu Smeru s Kotlebom,“ začul Matovič na opozičných rokovaniach.

Následne opozícia očakáva opakované parlamentné voľby a tam si už vedia predstaviť spoluprácu s Pellegrinim:

„Potom sa rozpadne Smer, budú v júni predčasné voľby…a po nich to dáme spolu s Pellem.“ To hovorí samé za seba,“ opisuje situáciu z opozičných rokovaní Igor Matovič.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Premiér Peter Pellegrini predstavuje v strane SMER liberálne krídlo a je preto zrejme pre liberálnu opozíciu prijateľným koaličným partnerom. Musí sa však podľa nich zbaviť nálepky SMERu a hlavne Roberta Fica.

Zdá sa, že sympatie sú vzájomné. V nedávnej diskusnej politickej relácii na TV Markíza Pellegrini na otázku, či si vie predstaviť povolebnú spoluprácu so stranou Andreja Kisku Za Ľudí, odpovedal jednoznačne, áno.

Samuel Gdovin

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj