Bratislava 25. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) na odvolanie štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej z funkcie. Premiér mu ale odkázal, že bude konať len, ak sa potvrdia podozrenia. Podobne reagoval aj Gál. Podľa Matoviča premiérove správanie svedčí o tom, že nie je chlap

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič (OĽaNO) premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a predseda Smeru Robert Fico

Premiér včera  tiež skonštatoval, že “pri pánovi Matovičovi netreba čakať, on sám sa priznal, že sa stretával s Marianom K. Preto si myslím, že by mal ísť všetkým príkladom a ihneď odísť z parlamentu a slovenskej politiky.”

Podľa Matovičovych slov to ale vyzerá tak, že je Pellerginimu úplne jedno, že je štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti žena, “ktorá oklamala celé Slovensko, keď verejne tvrdila, že sa s Kočnerom nepozná, si v skutočnosti s obvineným z objednávky vraždy veľmi aktívne dopisovala (viac ako tisíc správ) až do dňa jeho zadržania”.

“Je mu jedno, že táto mafiánska špina, bude naďalej druhá najvyššie postavená osoba na ministerstve spravodlivosti. Je mu to akože jedno, lebo nemá ani za chlp odvahy byť premiérom, chce naďalej byť len Ficovou bábkou,” napísal Matovič v príspevku na sociálnej sieti a dodal, že premiér hrá mŕtveho chrobáka, lebo sa síce ako chlap narodil, ale chlapom nikdy nebol. “Vždy bol len prospechársky zbabelý pusipajtáš Roberta Fica a vždy robil len to, čo mu Fico dovolil a hrabal sa po jeho chrbte hore.”

A teraz, keď si Fico podľa Matovičovho názoru nepraje, aby Jankovská ako dôkaz prepojenia Smeru s Kočnerom padla, tak ju tam bude premiér držať stoj čo stoj.

Matovič ďalej v príspevku vyzval Pellegriniho, aby si skúsil predstaviť, že je naozaj raz chlapom. “Zavri oči a predstav si, že je v krajine x premiér, ktorý sa síce premiérom stal náhodou, ale ľudia mu vcelku veria. Predstav si, že zrazu sa prevalí, že v tej krajine je štátnou tajomníčkou nejaká mafiánska štetka, ktorá miesto toho, aby išla mafii po krku, bola s mafiou jedna ruka. Skús si teda dať otázku – čo by si čakal od premiéra z krajiny x? a) aby pred mafiou naložil do gatí, alebo b) aby mafiánsku štetku rituálne politicky popravil? Bé je správne, Pelle, a viem, že si dospel k tomu istému záveru.”

Matovič tiež varoval premiéra, že ak nedá dole “tú špinu”, bude presne rovnakou “špinou” a nič mu už nepomôže.

“Ps. Vieš aký je rozdiel medzi nami dvoma? Si krajší, fajn. Máš dve jamky, ja len jednu, fajn. Ja voči Smeráckej mafii roky bojujem, ty jej roky slúžiš a slepo ju kryješ. Ja som sa s Kočnerom raz stretol ako čerstvý neinformovaný poslanec, lebo ma vylákal, že mi dá dôležité info – a dal mi ho + nikdy som mu ničím nepomohol. Ty si ho roky kryl. Kryl a obhajoval si do vypľutia duše Kaliňáka, Fica aj Gašpara – ľudí, ktorí vydali políciu nitrianskej mafii, ktorá slúžila Kočnerovi. Mafii, ktorá lustrovala novinárov a ich rodiny na Kočnerovu objednávku, mafii, ktorá s Kočnerom vraždila. Si teda priamo zodpovedný za to, čo sa stalo a len naivky ti uveria opak, napísal Matovič na záver v príspevku.

Líder hnutia OĽaNO sa v ďalšom príspevku pustil aj do ministra spravodlivosti Gábora Gála, ktorý včera povedal, že vyšetrovatelia, ktorí riešia prípad v súvislosti s Kočnerom majú jeho plnú dôveru a rešpekt. “V prípade, že príslušné orgány činné v trestnom konaní potvrdia akékoľvek väzby štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej na Mariána K., bez zaváhania a akýchkoľvek ultimát najmä od politikov, ktorých osobné stretávanie sa s Mariánom K. bolo už dávno preukázané, podám okamžite návrh na jej odvolanie,“ priblížil Gál.

“Gábor Gál, akože minister spravodlivosti chce s odvolaním vraj čakať na rozhodnutie organov činných v trestnom konaní. No, ani som od Bugárovho pusipajtáša iné nečakal,” skonštatoval Matovič a dodal, že ak by bol minister svojprávny, napísal by tej “mafijánskej fuchtli” sms správu, či si s Kočnerom písala, a ak by mu odpísala áno, tak by ju odvolal.

“Lenže pusipajtáš Bugára, ktorý tajne rokoval s Kočnerom na Maledivach o tom, čo urobiť, aby nepadla po vraždách vláda, slobodný od svojho chlebodarcu nie je. Hanba mu, zbabelcovi,” napísal na záver Matovič a podotkol, že keď si on vie preveriť, či tie správy boli pravdivé, tak on ako minister spravodlivosti si to vie preveriť ešte lepšie a skôr.

“Lenže nechce, lebo sam má doslova až nasraté za ušami, a preto si smerácku mafiu rozhádať nechce,” tvrdo útočí na záver Matovič.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj