Bratislava 2. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Poslanec Národnej rady a šéf OĽaNO Igor Matovič prišiel pred týždňom s informáciou, že údajne v zákulisí slovenskej politiky sa pripravuje nová širokospektrálna koalícia. Teraz opozičný politik dodáva, že za všetkým je Penta, jej médiá a politici.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič

Matovič uviedol, že finančná skupina Penta v súčasnosti “maká na plné obrátky”. “Za posledný týždeň v ich a im spriaznených médiách môžete nájsť x článkov podľa jedného receptu – maximálne zhodiť nejakého lúzra Matoviča a jeho OĽaNO a v maximálne pozitívne vykresliť nových spasiteľov od Kisku.”

Finančníci z Penty majú podľa neho veľmi jednoduchý, ale o to zákernejší plán na novú tzv. “vládu národného zmierenia ” v ktorej sa podľa neho majú zoskupiť strany Za ľudí, PS/Spolu, údajne vznikajúca strana exministra Tomáša Druckera a Smer-SD bez Roberta Fica.

Matovič hovorí o národnom zmierení, ktoré si vraj zavrie oči nad zlom, ktoré sa stalo, ktoré urobí hrubú čiaru a bude vzhliadať už len k svetlým zajtrajškom “bez hádok a škriepok”. “Národné zmierenie, ktoré postaví tú skutočnú hrádzu proti extrémizmu.”

“Haščák je dnes “na prášky”. Ústavný súd síce prikázal pre technickú chybu SIS zničiť čokoľvek súvisiace so spisom Gorila, ale “chybička se vloudila”. Nahrávku, ktorú objavili v Kočnerovom trezore, teraz nemajú s čím porovnať, takže sa k nej pristupuje ako k nahrávke neznámeho pôvodu. To znamená, že za korupčné skutky, ktoré sú na nej popísané, ak sa preukážu (čo sa rad-radom preukazujú), pôjde zrejme Haščák na dlhé roky do chládečku za kámošom Kočnerom a rovnako ako Bašternák môže prísť o všetok svoj majetok.”

To je podľa predsedu hnutia OĽaNO dôvod, pre ktorý dnes z pozadia hrá Haščák najväčšiu hru svojho života. “To je dôvod, že v médiách Penty a im spriaznených nenájdete ani náznak pozitívna o našom hnutí, mne či mojej rodine. Respektíve nájdete tam dennodenne len nadprácu proti OĽANO, mne a mojej rodine … lebo cieľ je jasný – “nesmí projít”.”

“Vedia, že ak by sme boli súčasťou budúcej vládnej koalície, úplne logicky (ako dlhoročné autentické protikorupčné hnutie) by sme chceli obsadiť najmä ministerstvo vnútra… a z toho majú až panický strach. Vedia, že v tom prípade by každý vyšetrovateľ od okresu po elitných na NAKA dostal úplne voľné ruky a išli by sme po korupcii kohokoľvek ako pes po údenom. Vedia, že by sme polovičku papalášov a ich poskokov zachladili v Ilave či Leopoldove … a vedia, že by sme išli aj po vlastných. Lebo spravodlivosť má byť slepá.”

Matovič uviedol, že ak by bol vo vláda, bola by to nočná mora Haščáka, Fica, Kaliňáka, Danka. A bohužiaľ aj viacerých z nových spasiteľov, ktorým by sme za ich podvody rovnako kľudný spánok nedopriali. Robia a ešte len urobia všetko, aby svoj perfídny plán dokonali. K úspechu im stačí jediné – rozbíjaním nášho klubu a vymývaním myslí ľudí stlačiť OĽaNO mimo parlament. Vedia, že v tom prípade ani teoreticky žiadna vláda z demokratickej opozície nezvnikne a budú sa môcť Kiska a spol. “obetovať Za ľudí” tak ako sa “obetovali” Bugár s Procházkom.

Deklaroval, že jeho hnutie urobí všetko pre to, aby sa im “tento perfídny plán na odpustky pre zločincov nevydari”l. “Dík, že stojíte pri nás, bude to ťažký boj za definitívnu spravodlivosť. Boj ako o život.”

“Keď sa pozriete teraz na titulky SME, PLUS 1 DEŇ, PLUS 7 DNÍ a .týždňa, nájdete všetko články presne o tom, čo spomínam vyššie. Cielený PR s jediným cieľom = vláda národného zmierenia.”

Matovič podotkol, že vraj presne to isté na neho skúšali aj pred štyrmi rokmi. “Rovnako vtedy na mne a OĽaNO nezostala ani nitka suchá. V agentúrach zverejňovali zaručené prieskumy, že budeme mať 4,5%, 5%, 5,5% … ale nakoniec im to nič neosožilo. Ľudia nás v štichu nenechali a mali sme presne dvojnásobok = 11% podporu od ľudí. Rozdiel medzi vtedy a dnes je len jediný – vtedy sme sa v klube zomkli, ale teraz niektorí pokušeniu neodolali a prešli na druhú stranu. Bude to o to ťažšie, ale zvládneme to,” napísal Matovič.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj