Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Predseda hnutia OĽaNO, Igor Matovič sa doteraz tešil priazni liberálnych mainstreamových médií, ktoré často nekriticky preberali jeho stanoviská. Túto nedeľu však nastal zlom. Igor Matovič totiž vyhlásil, že nepôjde do koalície so stranami, ktoré budú presadzovať registrované partnerstvá a inú LGBTI agendu. Prakticky hneď od toho momentu sa z Matoviča stal verejný nepriateľ a médiá naňho začali vylievať vedrá špíny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič

Mainstreamovým médiám vôbec nevadí Matovičov agresívny a vulgárny slovník, ktorý používa v politickom boji. Vôbec im nevadili podozrenia, že mohol spáchať daňový podvod, keď si do nákladov na podnikanie zapisoval zrejme aj to, čo nemal.

Liberálni novinári sa držali hesla, “účel svätí prostriedky” a keďže sa svorne snažia vymeniť Ficovu vládu za liberálnu vládu Michala Trubana, Matovič im k tomu veľmi neprekážal, skôr naopak.

Zlom však nastal na nedeľnej tlačovej konferencii, keď im Matovič siahol na registrované partnersvá a adopcie detí pre homosexuálov. Tým im zrejme rozbil sen, že nová vláda bude presadzovať ich LGBTI agendu.

Matovič na spomínanej tlačovej konferencii vyhlásil, že hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí pármi rovnakého pohlavia, uvoľniť drogovú politiku, zrušiť sociálne istoty, alebo zmeniť postoj Slovenska k nelegálnej migrácii. Viac sa dočítate tu.

Tam prítomní inak aktívni novinári však tentokrát ostali ako obarení horúcou vodou a okrem redaktora markízy nedokázali položiť Matovičovi žiadnu otázku.

Následne sa začal hon na Matoviča. Ako príklad možno uviesť redaktora týždenníka Týždeň Eugena Kordu, ktorý napísal článok s názvom. “Matovič má geniálny plán. Ako zničiť opozíciu.”

“V deň, keď si pripomíname patrónku Slovenska – Sedembolestnú Pannu Máriu, Igor Matovič oznámil, že to bude práve on, kto spasí Slovensko.” Napísal vo svojom komentári novinár Eugen Korda z časopisu Týždeň.

Vo svojom článku sa Korda postavil na stranu hnutí PS a KDH. Kresťanskí demokrati podľa neho neplánujú v prípadnej budúcej vláde asistovať napríklad pri legislatívnom zakotvení registrovaných partnerstiev pre homosexuálov. Pripomenul tiež to, že Matovič sa prvý raz dostal do Národnej rady na kandidátke SaS, ktorá mala túto agendu v programe.

Do Matoviča sa tiež pustil novinár Ľubomír Jaško z portálu Aktuality.sk, ktorý tvrdí, že “Matovičov sterilný Národný front je trápny.”

“Igor Matovič nechce registrované partnerstvá. Nakoniec príde o všetky partnerstvá, aj tie politické,” píše Jaško vo svojom článku.

Ako ďalej portál Aktuality.sk uvádza: “Neriadené strely Matovičovho typu sú skvelé v umení a v športe. Na Tour de France môže nejaký sólo blázon spraviť v pelotóne prievan. Aj to len raz za dvadsať rokov. V politike sa z neriadenej strely časom stáva únavný jedinec a postupne nechcený kolega pre každého. Tak vyzerá Matovičov príbeh. So svojím súkromným politickým hnutím začína liezť na nervy všetkým okrem posledných troch pavúkov, ktoré tkajú svoje siete na Súmračnej.”

Je zaujímavé, že novinár Jaško prišiel na to, že Matovič je neriadená strela až teraz, keď siahol na registrované partnerstvá. Jaško je zrejme jediný človek, ktorý si to dovtedy nevšimol.

Novinár Aktualít ďalej uvádza, že Matovič sa stáva prekážkou budúcej spolupráce súčasných opozičných strán.

“Tí, ktorí vášnivo túžia po zmene, rozumejú rôznosti a dokonca vedia rozchodiť aj rozdielne prístupy k oficiálnemu spolužitiu osôb rovnakého pohlavia. Vedia, že imigranti budú nezávisle na tom, čo si myslia krčmoví politici z Kysúc – tí, ktorých oslovuje Robert Fico. Matovičovo zhadzovanie spolupráce napriek rozdielnym prístupom ku kultúrnym témam je fanatické, trápne a škodlivé. Udičky majiteľa OĽaNO sú odporné, lebo väčšinou majú trvanlivosť v hodinách.”

Jaško na záver tvrdí, že porážkou SMERu politika nekončí a registrované partnerstvá, či prijímanie imigrantov prídu na rad tak, či onak.

Podobné útoky novinárov na Matoviča sa podľa všetkého budú stupňovať. Liberálne mainstreamové médiá musia totiž prejsť na plán B a budú sa snažiť Matovičovo OĽaNO vytlačiť z parlamentu a pokúsia sa jeho percentá prihrať takzvaným novým opozičným stranám.

Matoviča si však netreba ani idealizovať. Líder hnutia OĽaNO je totiž marketingový hráč. Doteraz o nejakých konzervatívnych hodnotách z jeho úst nebola ani reč. Pred blížiacimi sa voľbami len využil zaváhanie KDH, ktoré sa na čele s Alojzom Hlinom zjavne liberalizuje a teda sa jasne nevyhranilo voči registrovaným partnerstvám v prípadnej budúcej vláde s progresívcami.

Matovič sa týmto chce zrejme pasovať do roly lídra konzervatívnej scény a ide mu pravdepodobne len o prilákanie voličov z KDH či iných konzervatívnych strán ,do svojho hnutia.

Netreba však zabúdať, že Matovič okrem toho, že odmietol vstúpiť do vlády, kde by iní členovia koalície presadzovali LGBTI agendu, dal na štyri roky dištanc aj od iných kultúrno-etických otázok. A tak napríklad konzervatívne témy ako sprísnenie potratovej politiky by v novej vláde s Matovičom “nehrozili.” Vykonávanie bezdôvodných potratov, respektíve zabíjanie nenarodených detí by sa vykonávalo naďalej.

Je potrebné pozerať na to, ktorá strana dlhodobo preśadzuje konzervatívne témy a odmieta LGBTI agendu, namiesto nejakého marketingového odmietnutia ktoré ani nikto nevie, či bude dodržané. Igor Matovič totiž viackrát sľuboval veci, ktoré nakoniec neuskutočnil. Ako príklad možno uviesť mnohokrát sľubované referendá o rôznych veciach, ktoré však nakoniec vypustil.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj