Bratislava 22. júla 2019 (HSP/Foto: Facebook)

Matovič si myslí, že Hlina je liberálom zaviazaný mlčať vo chvíľach, kedy PS/Spolu bude sľubovať zmätenej mládeži registrované partnerstvá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alojz Hlina a Igor Matovič

Igor Matovič k Pridu napísal, že po vyhláseniach progresívcov podľa neho vláda bez Smeru nevznikne. “PS/Spolu bude mať ako podmienku vstupu do toľko očakávanej vlády bez Smeru – schválenie registrovaných partnerstiev… to znamená, že vláda bez Smeru nevznikne, lebo chlapci takto pochopili “priority”. Lebo podľa PS/Spolu sú registrované partnerstvá viac ako boj proti korupcii.”

Na druhej strane podľa lídra OĽaNO môžeme byť radi, lebo o Procházkových chorých chúťkach vládnuť so Smerom sme sa dozvedeli, až keď si vypil na plese spišiakov. “Chlapcom z PS/Spolu stačil jeden pochod s dúhovými vlajočkami.”

“P.S. Ozaj, neviete, čo robí Lojzo Hlina? Či potom, ako uzavrel pakt o nekritizovaní PS/Spolu je zaviazaný mlčať aj v takejto chvíli? Dúfam, že naberie odvahu a pochopí, že ho chlapci len zneužili, aby mohli teraz bez strachu z jeho kritiky trepať takéto hlúposti.”

Patakyová je presvedčená, že homosexuálne páry prejdú z tieňa na slnko aj na Slovensku

Na Dúhovom Pride v sobotu dopredu avizovala svoju účasť aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, ktorá v oficiálnom prejave povedala, že ústavy SR vyplýva, že každý je slobodný a rovný v dôstojnosti i v právach. “Z medzinárodného štandardu vyplýva, že každý je rovný v právach a každý má mať právo na ochranu svojho súkromia a rodinného života, a toto my na Slovensku zatiaľ nedodržiavame a najhoršie je, že sme sa zatiaľ nepustili do serióznej diskusie, ako by sme tieto otázky a vzťahy mali riešiť,” povedala Patakyová.

“Osoby, ktoré chcú vytvoriť partnerstvá rovnakej sexuálnej orientácie, nevidíme. Prečo by sme ich mali vidieť? Lebo z našej ústavy vyplýva, že každý je slobodný a rovný v dôstojnosti a právach a z medzinárodných štandardov vyplýva, že každý má mať právo na ochranu súkromia a rodinného života. Na Slovensku toto zatiaľ nedodržiavame,“ konštatovala ombudsmanka. “Som presvedčená, že homosexuálne páry vzájomne sa podporujúce v partnerskom vzťahu prejdú z tieňa na slnko aj na Slovensku, ako krajine, v ktorej môže žiť každý slobodne, dôstojne a bezpečne,” dodala.

“Bez adekvátneho právneho rámca však nevieme zabezpečiť tieto atribúty, naopak zvyšujeme tenziu v spoločnosti a staviame ľudí proti sebe. Preto budem z pozície verejnej ochrankyne práv prehliadanie týchto párov a porušovanie ich práv pripomínať,” zavádzala opätovne ombudsmanka, pretože ani manželia nemajú všetky práva, príkladom je nahliadanie do zdravotnej dokumentácie – nemožno považovať za odporujúce zákonu, ak by zdravotnícky pracovník odmietol manželovi, resp. manželke pacienta nahliadnuť do jeho zdravotnej dokumentácie. Preto v prípade ak si manžel, resp. manželka pacienta želá nazrieť do zdravotnej dokumentácie pacienta, je potrebné aby mu/jej pacient vystavil na takýto úkon písomné plnomocenstvo (viac v článku).

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj