Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:SITA- Branislav Bibel)

Kresťanská kaviareň a liberáli precitajú zo sna. Igor Matovič z OĽaNO sa pozrel na prvé kolo prezidentských volieb z pohľadu súčtu podpory pre všetkých kandidujúcich z tábora tzv. demokratických kandidátov a zistil, že v roku 2019 ich celková podpora poklesla. Podľa Matoviča to je precitnutím po “opojení” z víťazstva Zuzany Čaputovej

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany OĽaNO Igor Matovič

Matovič pripomenul, že v roku 2014 získali Andrej Kiska 24,0%; Radoslav Procházka 21,2%; Milan Kňažko 12,9%; Gyula Bárdos 5,1% a Pavol Hrušovský 3,3%. Spoločne títo kandidáti získali podporu 66,5% hlasov.

V porovnaní s tým v prvom kole terajších prezidentských volieb získali: Zuzana Čaputová 40,6%; František Mikloško 5,7%; Béla Bugár 3,1%; čo je spolu 49,4% hlasov.

“V týchto voľbách dramaticky ubudli voliči demokratických kandidátov, a to som za demokrata započítal zradcu Bugára!” Upozornil v pondelok na sociálnej sieti Igor Matovič, ktorú už ani (eurokomisára) Maroša Šefčoviča nepovažuje za demokratického kandidáta.

“Ak v opojení z výsledku a v snahe vyhrať druhé kolo, zabudneme rozmýšlať nad tým, prečo výrazné množstvo voličov demokratických kandidátov odišlo k antisystému – nič nám to neosoží. Budeme mať síce Zuzanu v prezidentskom paláci, ale žiadna alternatíva 2020 v parlamente a vláde nevznikne. Budíček, priatelia!”

Matovič dodal, že v debate s ľuďmi túto otázku otvorí, odpovedajú akýmsi opovrhnutím v duchu – “Čo ma je po fašistoch a bláznoch!”.

“Hlboko nesúhlasím. Nazývajme Kotlebu fašistom, nazývajme Harabina bláznom – ale boli by sme veľmi nefér a hlúpi takto častovať ich voličov,” upozorňuje Matovič a potrebu hlasov, ktoré aj on v parlamentných voľbách potrebuje.

“Áno, rozmýšľajú inak a my by sme tak nerozmýšľali. Ak to ale myslíme so Slovenskom naozaj dobre, máme mimoriadne dôležitú úlohu – rozprávať sa s nimi a pochopiť ich zmýšľanie a dôvody. Lebo, ak náš nezáujem a opovrhnutie spôsobí ich definitívny prechod do antisystému, uvrhneme Slovensko do správy koalície mafie a antisystému a o dôsledokoch sa nám ešte ani ten najhorší sen nesníval,” myslí si líder OĽaNO.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj