Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:HSP)

Opozičná strana OĽaNO ponúka na volebnej kandidátke miesto pre zástupcov maďarskej, rómskej a rusínskej menšiny. Na pôde Národnej rady (NR) SR to oznámil líder hnutia Igor Matovič. Prieskumy podľa jeho slov poukazujú na to, že by hlasy voličov menšín žijúcich na Slovensku mohli prepadnúť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke potýčka na futbalovom zápase

„Ak sme úprimní slovenskí vlastenci, tak nám musí záležať na tom, aby sa na Slovensku mal dobre nielen slovenský národ, ale aj všetky národnostné menšiny, ktoré spolu s nami toto spoločenstvo vytvárajú. Z toho dôvodu vytvárame tento priestor na našej kandidátke pre tieto tri národnostné menšiny,“ komentoval Matovič s dovetkom, že OĽaNO zároveň pozýva k rokovaciemu stolu zástupcov SMK, pretože táto strana stála „vždy na správnej strane“. Spoluprácu by nevylúčil ani v prípade vzniku strany Zsolta Simona.

Či SMK stála „vždy na správnej strane“, záleží na tom, čo kto považuje za správnu stranu. Matovič kedysi považoval za správnu stranu aj Hlinu či Bugára, a rovnako ľahko neskôr zmení názor aj na SMK. Pritiahnuť tak do parlamentu iredentistickú stranu len preto, aby sa OĽaNO pomocou maďarských hlasov či už na spoločnej kandidátke alebo v koalícii dostalo do parlamentu je krajne nezodpovedné.

Keď Matovič hovorí že „úprimným slovenským vlastencom musí záležať na tom aby sa na Slovensku mali menšiny dobre“, tak si mohol všimnúť, že slovenskí vlastenci už urobili pre maďarskú menšinu viac ako dosť. Od školstva, médií cez úrady až po dvojjazyčné tabule ešte aj na vlakových staniciach.

Odmenu za túto ústretovosť sme od našej menšiny mohli vidieť pred pár dňami na medzištátnom zápase, kde do sektoru pre slovenských fanúšikov prišli slovenskí občania maďarskej národnosti, ktorí napádali Slovákov, pálili našu štátnu vlajku a pískali na našu hymnu.

Toto je výsledok systematickej práce strán maďarskej iredenty, ktoré vytvorili na južnom Slovensku kultúrne a jazykové geto v ktorom sa už spoluobčania ani neunúvajú učiť štátny jazyk, len sa navzájom utvrdzujú, akí sú Slováci sprostí a ako by im bolo dobre v Maďarsku nebyť Trianonu.

Pritom sa stačí pozrieť aké podmienky má v Maďarsku vytvorené slovenská menšina, respektíve kde sa podela. Slovenskí vlastenci by sa kľudne mohli inšpirovať maďarskou menšinovou politikou. Ak sa chce Matovič dostať do parlamentu aj za cenu, že túto situáciu s menšinou bude ešte ďalej vyživovať, tak si nezaslúži hlas ani od skalných voličov OĽaNA.

Pavol Novák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj