Bratislava 20. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič v piatok na tlačovej konferencii odporučil hnutiu KDH aby stiahlo svoju ponuku koalícii PS/Spolu, že v prípadnej budúcej vláde budú môcť v roku 2022 predložiť do parlamentu návrh zákona o registrovaných partnerstvách. Podľa Matoviča ide o rozbušku, ktorá bude znamenať pád vlády a ktorá môže už pri voľbách v roku 2020 odradiť mnohých voličov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič

Predseda KDH Alojz Hlina sa začiatkom augusta na spoločnej tlačovej besede s lídrami PS a Spolu vyjadril k tomu, ako by v parlamente jeho strana hlasovala v prípade predloženia registrovaných partnerstiev. Podľa neho takýto návrh by prípadná nová koalícia predložila až v roku 2022 po spojených komunálnych voľbách. Hlina uviedol, že v takomto prípade Rada KDH do 30 dní rozhodne, či zostane vo vláde, alebo nie.

“Kresťanskodemokratické hnutie, myslím, že neprekvapím nikoho, nemôže zahlasovať za registrované partnerstvá, ani nezahlasuje. Ale chceme byť konštruktívni a racionálni,” uviedol Hlina, čím potvrdil, že plánuje vstúpiť do koalície s PS, ktoré trvá na zavedení registrovaných partnerstiev pre homosexuálov.

Igor Matovič na tlačovej konferencii uviedol, že podľa súčasných prieskumov má opozícia tesnú šancu poraziť súčasnú vládu, ktorú označil za “mafiu”, avšak v prípade neúspechu napríklad KDH táto šanca padá.

“Nikto nesmie ostať pod čiarou,” poznamenal. Matovič upozorňuje na to, že priatelenie sa KDH s ultraliberálnymi stranami odrádza množstvo veriacich voličov, čo podľa neho môže reálne znamenať, že sa strana Alojza Hlinu nedostane do Národnej rady.

“Dovoľte, aby sme z tohto miesta dali dobrú radu KDH. Ide nám o to, aby KDH sa do parlamentu dostalo. Reálne sa obávame, že mnohí voliči KDH ich voliť nebudú,” odkázal Matovič Hlinovi s tým, aby zrušil svoju ponuku Progresívnemu Slovensku z 9. augusta, keďže viacero členov KDH mu vraj písalo, že to vníma ako “zradu” 30-ročného postoja KDH k hodnotovým témam.

“Tento krok je de facto to isté, ako by Alojz Hlina posadil OĽaNO, KDH, SaS, PS/Spolu a Andreja Kisku na sud s pušným prachom a oznámime dopredu Robertovi Ficovi, že stačí si nájsť zápalky a za dva a pol roka zapáliť tú zápalnú šnúru a vláda sa rozpadne,” upozornil.

Matovič tvrdí, že v prípade hlasovania o registrovaných partnerstvách v roku 2022 by nastal pád vlády, keďže podľa jeho názoru by Smer-SD hlasoval za. Matovič pokračoval: “To naozaj sme tak naivní, tak detinskí, že chceme, aby ľudia prišli voliť, keď im sľubujeme dopredu naprogramovaný rozpad vlády”

Podľa Matoviča je správnym plánom ako poraziť Smer-SD – nestrašiť ľudí. “Nedovoľme, aby tu teraz Robert Fico strašil s registrovanými partnerstvami, aby využíval naše chyby. Nedovoľme, aby strašil s adopciami detí homosexuálmi, s uvoľnenou drogovou politikou. Preto sme povedali, že do takej vlády nevstúpime.”

Vyzval aj na to, aby opozičné strany nehlásali zrušenie sociálnych opatrení, ktoré zaviedla súčasná vláda a aby sa nesnažili o otvorenie hraníc pre migrantov, aby tak zobrali tromfy z rúk Ficovi.

“Zoberiem to z druhej strany, keď už hovoríte o troch rokoch. Čo sa vám stane, keď to ešte odložíte o rok? Presvedčte Slovensko počas štyroch rokov vlády, že teda Slovensko už je liberálne a že tu už budú registrované partnerstvá, aj adopcie detí homosexuálmi, aj uvoľnená drogová politika, že pri každom butiku sa bude predávať nejaký jointík a nejaký fet. Presvedčte o tom ľudí, získajte 50 percent hlasov vo voľbách, a potom si to robte v tej ďalšej vláde,” vyzval predseda OĽaNO predstaviteľov, PS, Spolu a KDH.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj