Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Včera sa v Národnej rade skončila 45. schôdza, ktorej záver sa však niesol v pomerne napätej atmosfére. Spôsobil ju poslanec a šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý prišiel s tým, že Andrej Hrnčiar z Mosta-Híd ho počastoval slovom,”ktoré sa začína na K, končí na T a má päť písmen”. Podľa Hrnčiara to bolo inak a práve toto slovo malo zaznieť z úst Matoviča.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslanec NR SR Igor Matovič (OĽaNO)

“K.K.T – To je slovo, ktoré mi práve verejne (budú to mať určite kamery) povedal Bugárov podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar. Predtým dal návrh, aby mi zakázali ďalej vystupovať s mojim návrhom, aby sa platy poslancov vrátili do pôvodnej výšky, t.j. znížili sa o 1500 eur. Zároveň navrhol, aby som v ňom mohol pokračovať až ako posledný bod júnovej  schôdze,” napísal v stredu v priebehu schôdze na sociálnej sieti Matovič.

Dodal, že je neuveriteľné, kam siaha “bohorovná arogancia” vládnych poslancov. “Bezcharakterne si sami sebe zvýšia platy a keď im chcem pomôcť nájsť svedomie, napľujú ľuďom opäť do tváre. P. S: Išiel som mu po jeho návrhu povedať “Skorumpovaný hajzel, už si spokojný?” A on sa mi na oplátku predstavil..” Vysvetlil Matovič.

Podľa podpredsedu parlamentu Andreja Hrnčiara to však bolo úplne inak a vulgarizmus, o ktorom hovoril Matovič použil prvý práve on. “Povedal mi niečo, čo som ja s otázkou zopakoval,” reagoval Hrnčiar pre TV Joj s tým, že potvrdil, že Matovič použil nadávku ako prvý.

Aj šéf strany Most-Híd Béla Bugár počas rokovania uviedol, že Matovič “urážal podpredsedu parlamentu” Hrnčiara.

Matovič však aj po rokovaní trval na svojom: “Ja som išiel za Andrejom Hrnčiarom a povedal som: “No čo, skorumpovaný zlodej, už si rád?” A on mi povedal to jediné slovo, ktoré začína na K, končí na T a má päť písmen.”

Šéf OĽaNO vo svojom prejave ostro skritizoval poslancov za ich snahu zvyšovať si platy. “Neurobil nič a v pohode si stlačí kombíček 1500 eur navyše. Lebo ráno ide do roboty, pozrie sa asi do zrkadla či je fešák, príde ku kľučke a tá mu povie dobré ráno pán poslanec,” povedal vo svojom hlučnom prejave.

Potom k rečníckemu pultu, kde hovoril Matovič pristúpil nezaradený poslanec Peter Marček, ktorý mu podal tabletku, zrejme na upokojenie…

Po oficiálnom ukončení zasadnutia parlamentu sa Igor Matovič postavil za rečnícky pult v sále NR SR ešte raz a spustil svoju PR akciu, ktorú nazval “prvá zakázaná schôdza parlamentu”. Matovič niekoľko minút rečnil pred prázdnou rokovacou sálou

Andrej Hnrčiar medzitým novinárom povedal, že ak Matovič neskončí do začatia ďalšej schôdze 18. júna, budú prijaté opatrenia.

Matovič celú absurdnú situáciu uzavrel tým, že pre TV Joj vládnym politikom odkázal: “Tak tŕň v zadku im ostal, budú musieť so mnou žiť až do volieb”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj