Berlín 10. októbra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Lefteris Pitarakis)

Vyhlásil to Seehofer, keď sa pred niekoľkými dňami vrátil z Turecka z rozhovorov s Erdoganom, kde išlo o utečencov, ktorých v Turecku hrozivo čoraz viac pribúda

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

A nemecký národ nič – je akoby v totálnej letargii. Najhoršie na tom je to, že aj Seehofer nerobí nič proti tomu a stal sa z neho odrazu „Merkelhofer-Drehhofer“ (tak ho posmešne nazývajú mnohí Nemci, značí to, že sa otočí vždy tam, kam zaveje vietor od Merkelovej) a ten je v súčasnosti horší ako Merkelová.

To isté o nových masách utečencov smerujúcich do EÚ hovori ale aj Sebastian Kurz. Ak k tomu príde a politika EÚ a Merkelová proti tomu nič neurobia, tak potom nazoaj platí: Ostávaj nám navždy zbohom stará dobrá Európa.

Rakúsky exkancelár a podľa všetkého aj budúci povedal už 26. septembra ako prvý  významný európsky štátnik brutálnu pravdu:

„Ak sa pozeráme na Grécko a Turecko a na utečencov, ktorí odtiaľ prenikajú cez Balkán do strednej Európy, tak tam sa už deje niečo  ohromujúce.“

Čo tým Kurz myslel, je jednoznačné. Ide o narastajúce masy utečencov, ktorí sú na ceste do „zeme zasľúbenej“, kde pre nich je hojnosť „medu a mlieka“.

Kurz vyslovil v nemeckom Bildzeitungu tvrdú kritiku pretrvávajúcej merkelovskej utečeneckej politiky, keď zdôraznil, že niečo podobné ohromujúce sa deje aj inde v Európe. Okrem iného povedal:

„Keď sa pozriem, ako sa politika v posledných rokoch v Španielsku zmenila, tak vidím, že jej trendom sa stalo otvorenie hraníc. A keď sa pozriem, ako sa teraz zmenila politika v Taliansku, kde sa signalizuje, že je pripravených viac otvorených prístavov, tak potom je tu znova návrat do chybnej migračnej politiky. Toto ale nie sú správne signály, ktoré Európa vysiela do Afriky.“

Podľa politikov verných Merkelovej ale Kurzove slová neboli ničím iným len populistickým táraním.

Zmĺkli so svojím  vlastným táraním až potom, keď o niekoľko dní neskôr bol nútený povedať (v dôsledku neúprosnej reality) v Bilde fakticky to isté aj Seehofer:

„Musíme našim európskym partnerom viac pomôcť pri kontrolách na hraniciach EÚ. Príliš dlho sme ich nechali bez pomoci. Ak im nepomôžeme, tak zažijeme takú utečeneckú vlnu ako 2015 a či dokonca ešte väčšiu.“

Silné a či len prázdne slová slabého Seehofera? Toho istého muža, ktorý ešte pred dvoma rokmi hrozil kancelárke, že ak nezmení svoju utečeneckú politiku, tak CSU opustí spoločnú úniu s CDU. Ten istý Seehofer sa teraz stal poslušným vykonávateľom jej politiky.

Roman Bednár

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj