Bratislava 26. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (SNS) si počas svojho pôsobenia na rezorte školstva najviac cení sociálne opatrenia, ktoré sa podarilo od jesene 2017 dosiahnuť. Ako uviedla v rozhovore pre TASR, ide najmä o „masívne navyšovanie miezd“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová

Poznamenala, že učitelia boli počas jej funkčného obdobia „víťazmi mzdových pretekov“ v rámci rezortov verejnej správy. Lubyová tvrdí, že sa to týka všetkých pracovníkov v rezorte školstve, pričom ide o viac ako 100.000 ľudí. Podľa nej ide o zlepšenia, ktoré sa natrvalo prejavia na platoch každý mesiac a nejde len o jednorazové odmeny napríklad pred vianočným obdobím. Poukázala na to, že zvýšenie miezd sa týka nielen pedagogických pracovníkov, ale aj nepedagogických a odborných zamestnancov naprieč celým rezortom školstva.

Zdôraznila, že v roku 2019 sa začala špeciálne venovať pozornosť aj mladým pedagógom, ktorým sa mzdy zvýšili takmer o desať percent. Poukázala aj na zachovanie 12-percentného príplatku za profesijný rozvoj, ktorý nahradil bývalý kreditový príplatok. „Toto by som ja sama ako odborníčka nepresadila, keby som nemala politickú podporu. Sú to opatrenia, ktoré majú miliardové dopady,“ povedala Lubyová. Poznamenala, že aj keď bola na poste šéfky rezortu školstva ako nominantka strany, tak vždy mala od SNS politickú podporu. Ako dodala, je rada, že sa jej vždy podarilo zrealizovať všetko, čo navrhovala, aj keď išlo o finančne drahé záležitosti.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj