Bratislava 8. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA)

Marika Gombitová začiatkom januára vyjadrila prianie o vyradenie z ankety Najväčší Slovák. Vo vyhlásení na Facebooku uviedla, že by rada prenechala miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná

Na snímke Marika Gombitová

Program Najväčší Slovák je licencovaným programom, ktorého vlastníkom a tvorcom je britská televízia BBC. Na tak veľký zásah do programu, akým je zmena finálovej desiatky, bolo potrebné mať súhlas tvorcov programu. „Tvorcovia projektu Najväčší Slovák v RTVS rešpektujú rozhodnutie stálice slovenskej kultúry Mariky Gombitovej a súčasne jej úprimne ďakujú za všetko, čo pre slovenskú kultúru a poslucháčov urobila,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Verejnosť od stredy môže hlasovať za Jozefa Gabčíka.

Poslať hlas Jozefovi Gabčíkovi bude možné od 9. januára 2019, presne od 0.00 hodiny. Diváci za neho môžu hlasovať zaslaním SMS na číslo 9977 v tvare „NAJSLOVAK 2“. Divákom a fanúšikom Mariky Gombitovej, ktorí jej vo finálovej fáze od 1. januára zaslali hlas, budú za SMS vrátené peniaze.

Hlasovanie za všetkých desať nominovaných osobností bude prebiehať do 1. mája. Ukončené bude počas slávnostného vyhlásenia Najväčšieho Slováka, ktoré bude vysielané v priamom prenose na Jednotke. Dovtedy si budú môcť diváci pozrieť o jednotlivých finálových osobnostiach dokumenty spojené s diskusiou odborníkov. Prvý dokument odvysiela Jednotka v stredu 20. februára.

Diváci môžu hlasovať prostredníctvom SMS zaslanej na číslo 9977 v tvare NAJSLOVAK (medzera), číslo nominovaného, konkrétne:

Alexander Dubček – NAJSLOVAK (medzera) 1

Jozef Gabčík – NAJSLOVAK (medzera) 2

Andrej Hlinka – NAJSLOVAK (medzera) 3

Gustáv Husák – NAJSLOVAK (medzera) 4

Juraj Jánošík – NAJSLOVAK (medzera) 5

Cyril a Metod – NAJSLOVAK (medzera) 6

Peter Sagan – NAJSLOVAK (medzera) 7

Anton Srholec – NAJSLOVAK (medzera) 8

Milan Rastislav Štefánik – NAJSLOVAK (medzera) 9

Ľudovít Štúr – NAJSLOVAK (medzera) 10


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj