Manuel Neuer sa nedostal medzi najlepších hráčov v Nemecku podľa magazínu Kicker

Mníchov 4. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Thanassis Stavrakis)

Nemecký brankár Manuel Neuer sa nedostal do renkingu najlepších hráčov v I. bundeslige podľa magazínu Kicker prvý raz od roku 2007. Tamojšie periodikum uviedlo ak dôvod pokles formy v prvej polovici sezóny 2018/2019 a viaceré chyby spojené s načasovaním vybehnutí či absenciou rutiny, ktorá sa týka pohotovosti medzi tromi žrďami

Na snímke brankár Manuel Neuer

“V prebiehajúcom ročníku urobil 32-ročný brankár viacero chýb, ktoré stáli Nemecko či Bayern Mníchov lepšie výsledky,” uvádza magazín Kicker. Viacerých fanúšikov napriek tomu prekvapilo vynechanie najlepšieho brankára na MS 2014 z hviezdneho výberu. To však neprekvapilo niekdajšieho reprezentačného gólmana Toniho Schumachera. “Rozhodnutie je odvážne, ale správne. Bohužiaľ, musím povedať, že pre niekoho, ako je Manuel, ktorý v uplynulých rokoch vyniesol rolu brankára na úplne novú úroveň, sú vždy potrebné špičkové výkony,” vysvetlil. Kicker za najlepšieho brankára aktuálneho ročníka I. bundesligy vyhlásil Švajčiara Romana Bürkiho z Borussie Dortmund.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj