Mansur Calar porezal protihráčov žiletkou, viac si už nezahrá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ankara 8. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Turecká futbalová federácia udelila doživotný zákaz hráčovi treťoligového klubu Amed SFK Mansurovi Calarovi. Ten sa v stretnutí proti Sakaryasporu pokúšal napadnúť hráčov súpera ostrým predmetom, pravdepodobne žiletkou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Calarovo vyčíňanie zachytili aj na videách

Disciplinárna komisia okrem Calara suspendovala aj jeho dvoch spoluhráčov, a to konkrétne štvorzápasovým dištancom. Rovnaký trest sa ušiel aj jednému hráčovi z hosťujúceho tímu. Amed SFK, klub z juhovýchodnej časti krajiny, ktorej populáciu tvoria prevažne Kurdi, všetky obvinenia odmieta. Zápasy tohto klubu sú najmä v regiónoch s prevažne tureckým obyvateľstvo veľmi vyhrotené. Hráči Sakaryasporu po stretnutí zverejnili na sociálnych sieťach zábery povrchových rán na rukách, krku a tvári. Obeťami Calarovej žiletky sa mali stať až štyria futbalisti súpera. Prípadom sa naďalej zaoberá aj turecká prokuratúra.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj