Maldivský prezident nazval Indiu najbližším priateľom krajiny

Naí Dillí 17. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eranga Jayawardena)

Nový maldivský prezident nazval Indiu “najbližším priateľom” krajiny. Ibrahím Muhammad Sálih to vyhlásil v nedeľu v Naí Dillí, počas svojej prvej zámorskej návštevy po zvolení do úradu

Na snímke maldivský prezident Ibrahim Muhammad Sálih

Politik na stretnutí zástupcov obchodu povedal, že “India nie je len naším najbližším priateľom, ale je tiež naším najväčším obchodným partnerom”. Dodal, že Maldivy sú zrelé na ďalšie indické investície a krajina je pripravená zabezpečiť legálnu ochranu, akú investori vyžadujú.

Ibrahím Muhammad Sálih porazil v septembrových voľbách Abdallu Jámína, ktorý počas piatich rokov na poste prezidenta nadobudol dobré vzťahy s Čínou. Peking pritom na Maldivách investoval stovky miliónov dolárov na výstavbu letiska, rozvoj bývania a ďalšie projekty.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj