Kyjev 13. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)

Absolútny majster sveta v boxe Alexandr Usik, občan Ukrajiny, zareagoval na hrozby ukrajinských nacistov banderovského strihu obsadiť najstarší monastier svätej Rusi, chýrnu tisícročnú Kyjevsko-pečerskú lavru, a na vyhrážky, že tam budú páchať násilie nad mníchmi

Na snímke Alexander Usik

„Ak pôjdu obsadzovať lavru, postavím sa na stranu mníchov,“ povedal známy ukrajinský boxer vo vysielaní televízie 112 Ukrajina. Usik tiež odporučil všetkým, kto sa zaujíma o cirkevné udalosti, čítať Bibliu, Boží zákon a Evanjelium, a neroznecovať nenávisť a neútočiť na pravoslávne chrámy.

Usik vyzval ľudí, aby sa stali lepšími jeden voči druhému, aby si navzájom začali odpúšťať urážky a aby začali mať radi jeden druhého tak, ako nás má rád samotný Hospodin.

Usik je toho názoru, že jedinú príčinu všetkých problémov má každý človek hľadať sám v sebe. Na otázku o prejavovaní nábožnosti na verejnosti športovec odpovedal, že neskrýva, že je pravoslávny kresťan: „Prečo by som o tom nemal hovoriť? Ja tak žijem.

Usikove slová si v súčasnej Ukrajine, ktorá je pod kontrolou oligarchov z nemenovanej komunity a nimi vytvorených banderovských nacistických kománd, vyžadujú naozajstnú odvahu. Usik ju prejavil už v lete, keď odmietol titul „Hrdina Ukrajiny“ , ktorý mu chceli udeliť za víťazstvo nad ruským boxerom Muratom Gassijevom v Moskve.

Vladimír Mohorita


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj