Praha 21. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Spolubojovníčka poslanca zo Snemovne Václava Klausa mladšieho, poslankyňa a učiteľka Zuzana Majerová Zahradníková, ktorá v reakcii na jeho vylúčenie z ODS tiež zo strany odišla, v rozhovore pre denník MF DNES prehovorila o jednom z podstatných bodov vznikajúcej strany, ktorú spolu zakladajú

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Zuzana Majerová Zahradníková

Koordinátori novej politickej strany syna bývalého prezidenta Českej republiky, Václava Klausa mladšieho, majú byť predstavení verejnosti 10. júna v Prahe.

Jeden zo smerov politiky nového hnutia je však už známy. Jedným z pilierov novej strany sa stalo heslo bráňme normálny svet. Spolupracovníčka Klausa mladšieho, tlmočníčka, prekladateľka a politička Zuzana Majerová vysvetlila, čo pojem znamená.

Je to jednoduchosť, priamočiarosť. Nie je to svet nejakej elity. Bohatstvo vzniká z práce, štát sa nemá pliesť ľuďom do života, dane majú byť nízke, sociálny systém len pre potrebných, rodina je základná jednotka spoločnosti atď.,” oznámila poslankyňa.

Majerová Zahradníková sa zameriava na školstvo, a preto zvláštnu pozornosť v budúcich straníckych aktivitách bude venovaná zrušeniu plošnej inklúzie, navráteniu dôležitosti a podpore špeciálnych škôl.

Napríklad v oblasti školstva je to svet bez inklúzie, bez prehnanej byrokracie, je to absolútne odpolitizovanie školstva. Dnes som si práve čítala, že pani ombudsmanka Šabatová by chcela, aby sobáš gayov a lesbičiek bol zakotvený vo výučbe občianskej výchovy. To sú presne veci, na ktoré hovorím rezolútne Nie,reagovala politička.

Homosexuálne sobáše podľa Majerovej Zahradníkovej sú najväčším ohrozením tradičnej rodiny a v podstate sú porušením demokratického princípu:

Demokracia je v princípe vláda väčšiny, ktorá rešpektuje celok. V poslednej dobe sme ale svedkami toho, že si menšiny nárokujú rovnocenné podmienky a vydávajú to za svoje právo,vysvetlila.

V rozhovore Majerová Zahradníková vyjadrila obavy, že tolerantný postoj k homosexuálnym manželstvom môže viesť k rozhovorom o pedofílii a zoofílii ako norme:

Presne to tie Overtonove okná, ktoré boli predtým tabu a teraz sa viac a viac otvárajú. Pozrite sa do Nemecka, kde dnes absolútne legitímne diskutujú o pedofílii. Je to salámová metóda, kedy neustále ustupujeme a potom sa nestačíme čudovať,povedala poslankyňa.

Tieto obavy nie sú bezdôvodné. Ešte nedávno v Holandsku pôsobilo hnutie strana pre lásku k blížnemu, slobodu a rozmanitosť. Medzi hlavné programové body tejto strany patrí zníženie vekovej hranice pre legálny pohlavný styk na 12 rokov (strana tiež uvažuje o úplnom zrušení takejto hranice), legalizácia zoofílie, dekriminalizácia súkromného držanie detskej pornografie a tak ďalej. Haagsky súd uznal činnosť strany jednou z foriem slobody prejavu, čím legalizoval toto zjednotenie. Oficiálne sa účastníkom nepodarilo hnutie zaregistrovať kvôli nedostatočnému počtu podpisov.

Zuzana Majerová Zahradníková neraz hovorila o integrácii a tolerancii. Takže správu, že sa vo Švédsku študenti z rodín migrantov, ktorí nezvládajú miestny jazyk, budú učiť v rodnom jazyku, označila za cestu do pekiel.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj