Maduro dal ultimátum krajinám, ktoré nerešpektujú Venezuelu

Caracas 13. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Ariana Cubillos)

Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že štáty, ktoré nerešpektujú jeho štát, môžu začať odvolávať svojich veľvyslancov z Caracasu. Prezident to oznámil na tlačovej konferencii

Na snímke venezuelský prezident Nicolás Maduro

Ak chcú z Venezuely so svojimi veľvyslancami odísť, nech odídu. Tamto je letisko Maiquetía. Choďte tam. A nech zostanú , ktorí Venezuelu rešpektujú,oznámil Maduro počas tlačovej konferencie, ktorá bola vysielaná na jeho Facebooku.

Podľa Madura Venezuela vo svete dosť priateľov, ktorí ich rešpektujú, podporujú a milujú. Buď nás rešpektujete, alebo môžete odísť, povedal prezident.

O Venezuele sa v posledných dňoch hovorilo v súvislosti s príletom ruských strategických bombardérov Tu-160, transportného lietadlo An124 s lietadlom Il62, ktoré pristáli na medzinárodnom letisku Maiquetia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj