Maďarský opozičný blok MSZP-Dialóg vyzval na čo najskorší vstup do eurozóny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 11. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ladislav Vallach)

Na čo najrýchlejší vstup Maďarska do eurozóny vyzvali vo štvrtok v Budapešti predstavitelia strán opozičného bloku Maďarská socialistická strana (MSZP) – Dialóg (Párbeszéd). Podľa agentúry MTI tieto strany vypísali verejnú súťaž na návrh maďarského eura

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Parlamentný poslanec strany Dialóg Bence Tordai na tlačovej konferencii pripomenul, že aj premiér Viktor Orbán už hovoril o tom, že sa očakáva ďalšia hospodárska kríza, ktorú by Maďarsko podľa bloku MSZP-Dialóg lepšie zvládlo, keby bolo súčasťou eurozóny.

Blok preto navrhuje, aby Maďarsko už v roku 2020 vstúpilo do “predizby” menovej únie, výmenného mechanizmu ERM-2.

Člen predsedníctva MSZP Balázs Bárány vyjadril názor, že euro by bolo zárukou toho, že Maďarsko aj v dlhodobom horizonte zostane členom európskeho spoločenstva.

K možnému dátumu prijatiu eura Orbán 10. januára povedal, že nevidí jasne perspektívu eurozóny. “V čase, keď sme sa zaviazali do nej vstúpiť, boli podmienky spoločnej meny ešte úplne iné. Maďarsko bude v otázke vstupu do eurozóny vyčkávať,” dodal.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj